Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

elon musk

Elon Musk i bashkohet grupit të këshilltarëve të Donald Trump

Sipërmarrësi miliarder Elon Musk, shef ekzekutiv i Tesla dhe SpaceX, i është bashkuar grupit të këshillëtarëve të presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump. ...

Kjo është çatia e re me panele diellore, furnizon shtëpinë me energji dhe kushton më pak se një çati normale

Shefi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk, ka njoftuar për partneritetin e kompanisë së tij me SolarCity, një kompani me vlerë 2 miluard dollarë, e...

Shpërthimi i raketës së SpaceX, dyshime për sabotazh nga kompania rivale

Menjëherë pas shpërthimit, punonjësit e SpaceX, kërkuan të investigonin taracën e godinës së kompanisë rivale por iu mohua hyrja. Në një postim të...

Leonardo DiCaprio e ka vendosur, do jetë nga të parët që do shkojnë në planetin Mars

Aktori hollivudian, fitues i çmimit Ocrac, Leonadro DiCaprio mesa duket e ka shijuar aq shumë jetën në Tokë sa që tashmë shtë mërzitur dhe...

Kolonizimi i planetit Mars: Bileta do kushtojë 200 mijë dollarë

Sipas përllogaritjes bileta për në Mars do kushtojë rreth 200 mijë dollarë nëse arrin të çojë 1 milion kolonizatorë. Musk tha gjithashtu se...

SpaceX tregon si ka në plan të dërgojë njerëz në planetin Mars (Video)

SpaceX ka disa vite që planifikon të realizojë një Sistem Transporti Ndërplanetar, por tashmë duket se planet janë të qarta. Kompania...

Sateliti që shpërtheu sot ishte i Facebook dhe kushtonte plot 195 milion dollarë

Mark Zuckerberg duhet të jetë tepër i inatosur me Shefin Ekzekutiv të SpaceX, Elon Musk, pas shpëthimit të raketës së bashku me satelitin që...

Elon Musk: Ka një në një miliard mundësi që realiteti ynë nuk është simulim

Themeluesi i SpaceX dhe Tesla, multimilioneri Elon Musk, beson se shanset që të mos jetojmë në një realitet virtual janë 1 në 1 miliard....

Lajmet e fundit