Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

elon musk

Elon Musk kritika Forumit Ekonomik në Davos: Po bëhen si një qeveri botërore e pazgjedhur, që as i kërkuam dhe as nuk i duam

Miliarder amerikan Elon Musk ka lëshuar një seri kritikash të ashpra ndaj Forumit Ekonomik Botëror të mbledhur këto ditë në Davos të Zvicrës. Në rrjetin...

Blerja nga Elon Musk e thelloi krizën, mungesa e reklamave ul me 40% fitimet e Twitter-it

Twitter-i po vijon të goditet nga mungesa e reklamave, duke pësuar një rënie prej 40% në të ardhurat pasi më shumë se 500 klientë...

“Zuckerberg dhe Musk t’i ndalojnë aksesin qeverisë Rama në rrjetet sociale”, Meta mbështet thirrjen e Berishës

Mbrëmjen e sotme kryetari i  Partisë Demokratike, Sali Berisha, i ka drejtuar një letër me shkrim Mark Zuckerberg dhe Elon Musk dhe platformave të...

Elon Musk thyen rekordin, humb 200 miliardë dollarë nga pasuria e tij

Shefi ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk, ka humbur 200 miliardë dollar nga pasuria e tij. Gjatë vitit që lamë pas Musk ka pësuar rënie...

Për fytyrën dhe flokët, kirurgu plastik tregon shifrën “marramendëse” që Elon Musk ka shpenzuar për operacionet

Elon Musk ëstë vënë sërish në qendër të vëmendjes, këtë herë për shkak të një kirurgu plastik. Kirurgu plastik pretendon se duke parë fytyrën e...

Përfundon epoka e shkurtër e Musk në krye të Twitter, njofton dorëheqjen

Elon Musk njofton dorëheqjen e tij si CEO i Twitter. Ai tha se do të japë dorëheqjen, sapo të gjejë dikë mjaftueshëm të “çmendur”...

Elon Musk drejt largimit nga posti i CEO të Twitter, e vendosën përdoruesit me sondazh

Miliarderi amerikan Elon Musk është drejt largimit nga posti i shefit ekzekutiv të Twitter, rrjeti social që mes shumë debatesh e bleu vetëm pak...

Elon Musk bie nga froni, humb titullin si njeriu më i pasur në botë

Elon Musk ka humbur kurorën e tij si njeriu më i pasur në botë, pas rënies së mëtejshme të vlerës së aksioneve në kompaninë...

Elon Musk nuk është më njeriu më i pasur në botë, ja kush e zë vendin e parë

Elon Musk nuk është më njeriu më i pasur në botë pas një rënie të fortë të vlerës së aksioneve të tij, në kompaninë...

Elton John largohet nga Twitter, vjen reagimi i Elon Musk

Këngëtari i famshëm Elton John ka njoftuar se po largohet nga Twitter, duke iu bashkuar kështu personazheve të tjeratë famshme, që kanë mbyllur llogaritë...

Lajmet e fundit