Tirana
heavy intensity rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
2.1kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

TAG

Eliot Engel

Engel: BE të kishte liberalizuar vizat, Kosova nuk do të ketë probleme kur të reagohet pozitivisht ndaj saj

Ligjvënësi amerikan Eliot Engel, tha të martën në Bruksel se është frustruese që Kosova nuk fitoi liberalizimin e vizave, ndërsa i bëri thirrje Bashkimit...

Meta takon Eliot Engel në SHBA: Marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të sjellë siguri në rajon

Gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit në Kongresin Amerikan nga Kongresmeni, Eliot Engel, njëkohësisht Kryetar i...

Kongresmeni amerikan feston me shqiponjën

Biznesmeni shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari ka uruar Eliot Engel për rizgjedhjen e ri në Kongresin amerikan.   Engel, nga Janari i vitit...

Kosova pret vizitën e zyrtarit të rëndësishëm amerikan

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel do të vizitojë Kosovën. Lajmin e bëri të ditur sot Ambasada e SHBA-së në Kosovë. Në axhendën e...

Thaçi-Engel apel Francës për lirimin e Haradinajt

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Kongresmeni, Eliot Engel, gjatë takimit në SHBA i bënë apel Francës për lirimin e kryetarit të Aleancës për...

Basha takon Engel, kongresmeni amerikan: Je duke sjellë frymë të re në politikën shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim nënkryetarin e Komitetit për Punët e Jashtme në Kongresin Amerikan, Eliot Engel, i cili...

Basha takon Engel-in në SHBA: Konsensusi i rëndësishëm për një drejtësi të pandikuar politikisht

Në ditën e fundit të Konventës Kombëtare të demokratëve, ku Hilari Klinton pranoi nominimin për kandidate për presidente të SHBA-ve, kryetari i Partisë Demokratike,...

Lajmet e fundit