Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Eliot Engel

Ky është shqiptari që kandidon për vendin e Eliot Engel në Kongresin Amerikan

Vedat Gashi është shqiptari që ka regjistruar kandidaturën për t’u bërë anëtar i Kongresit amerikan. Në zgjedhjet paraprake të Partisë Demokratike në 23 Qershor,...

Rudina Hajdari takon në Nju Jork kongresmenin Eliot Engel, mikun e shqiptarëve që kontribuoi për lirinë e Kosovës dhe marrëdhëniet e mira me SHBA

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka takuar në Nju Jork kongresmenin amerikan, Eliot Engel, mikun e madh të shqiptarëve që ka një...

Eliot Engel: Të hetohet çdo person që ka kryer krime lufte, jo vetëm shqiptarët

Komiteti për Punët e Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së, të cilin e kryeson kongresisti Eliot Engel, ka thënë se çdo kush që...

Miku i shqiptarëve Eliot Engel, humbet për herë të parë zgjedhjet pas 16 mandatesh si ligjvënës në Kongresin Amerikan

Demokrati liberal Jamaal Bowman ka mundur ligjvënësin prej 16 mandatesh të Kongresit amerikan Eliot Engel në garën për një vend në Capitol Hill për...

Eliot Engel i kënaqur me Reformën Zgjedhore, por kërkon listat e hapura dhe votën e emigrantëve

Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë, Eliot Engel është shprehur se narrëveshja për Reformën Zgjedhore do ta afrojë Shqipërinë...

Engel: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet...

Liberalizimi i vizave, kongresmeni amerikan Engel letër BE: Kosova i ka përmbushur standardet

Kongresmeni amerikan Eliot L. Engel i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të certifikojë Planin e Liberalizimit të Vizave dhe të japë pa humbur...

Haradinaj takohet me kongresmenin Engel, flasin për dialogun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u takua në Prishtinë me kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Ata biseduan për zhvillimet politike në vend...

Ligjvënësi amerikan Eliot Engel kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, tha të enjten në Preshevë, se nuk mbështet idetë për shkëmbim territoresh dhe përpjekjet duhet të përqendrohen në arritjen e...

SHBA njeh 30 qershorin, Presidenca shmang Palmer dhe vlerëson deklaratën e Engel-it (Reagimi i plotë)

Pas deklaratës për media nga Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, i cili tha se SHBA njeh 30 qershorin si datë zyrtare për...

Lajmet e fundit