Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

elbasani

Meta mbështet kandidatin e Berishës: Me Luçiano Boçin në krye, Elbasani hyn në rrugën e ndryshimit dhe gjithëpërfshirjes

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremoninë e festimit të 32-vjetorit të themelimit të Partisë Demokratike të Elbasanit. Përmes një...

SPAK mbyll hetimet për Elbasanin: Të pandehur Lefter Koka, Alqi Bllako, zyrtarë të shtetit dhe pronarët e kompanive të inceneratorëve (E PLOTË)

Prokuroria Speciale njofton zyrtarisht mbylljen e hetimeve për inceneratorin e Elbasanit dhe marrjen në cilësinë e të pandehurit të ish-ministrit Lefter Koka, ish-deputetit Alqi...

SPAK pret 11 urdhër-arreste, për inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit

Prokuroria Speciale ka prerë 11 urdhër-arreste për zyrtarët e inceneratorëve të Fierit dhe të Elbasanit. Mësohet se prej mëngjesit të sotëm në bashkëpunim me...

Protesta e parë e vjeshtës, PD-ja e Elbasanit thirrje qytetarëve të dalin në shesh me makina

Dega e Partisë Demokratike në Elbasan, njofton se nesër do të zhvillojë një protestë në sheshin kryesor të qytetit, kundër rritjes së çmimit të...

Habit deputeti demokrat: Elbasani me dalje në det, kufizohet me Maqedoninë dhe Italinë

Gjatë diskutimeve në Komisionin e Ligjeve, deputeti demokrat Dashnor Sula ka bërë një gafë teksa ka thënë se Elbasani si qarku më i madh...

Nuk do të jetë më përfaqësuesi i tyre, Ballës “nuk i ndahet shpirti” nga Elbasani: Mirënjohje popullit për mbështetjen!

Taulant Balla përmes një fotoje të shkrepur ditën e sotme në sallën e Kuvendit ka falenderuar të gjithë ata persona të cilët më 25...

“Mos e krahasoni Elbasanin me Palermon”, Ambasadori Italian letër gazetës në Tiranë: Qyteti nuk është më ai i përpara 30 viteve

Fabrizio Bucci, ambasador i Italisë në Shqipëri i ka shkruajtur një letër Gazetës “Dita” në Tiranë dhe kërkon që Elbasani të mos krahasohet më...

Aksidenti në Elbasan, shkon në dy numri i të vdekurve (EMRAT)

Gjatë mbasdites së sotme një aksident me pasojë vdekje ndodhi në aksin rrugor Cërrik-Elbasan pranë fshatit Shirgjan. Një automjet përplasi një...

Rama nga Elbasani: Opozita po ndërmerr një operacion anti-kombëtar kundër Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në tubimin elektoral në qytetin e Elbasanit. Kur na ndajën vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 30...

U përmbyt në 30 minuta shi, Balla reagon nga Elbasani: Situata drejt normalizimit, dëme të mëdha në bujqësi

Vetëm 30 minuta shi mjaftoi që qyteti i Elbasanit të përmbytej ditën e djeshme. Lagjia '5 maji' në Elbasan u zhyt...

Lajmet e fundit