Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

elbasan

Dita e Verës, Berisha mesazh nga Elbasani: 14 maji do të ndjekë një ndryshim të thellë për qytetarët

Ish-kryeministri Sali Beridha ka mbërritur ditën e sotme në Elbasan me rastin e Ditës së Verës. Ai është shoqëruara nga bashkëshortja e tij Liri Berisha...

Rama mbërrin në Elbasan për Ditën e Verës, shoqërohet nga Gjiknuri dhe Kushi

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur ditën e sotme në Elbasan me rastin e Ditës së Verës. Ai është shoqëruara nga ministrja e Arsimit, Evis Kushi,...

EMRI/ U gjet i groposur muaj më parë në Greqi, identifikohet shqiptari, 46-vjeçari ishte arratisur nga burgu

Është identifikuar trupi i pajetë që u gjet në shtator të 2022 në Mouriki, Viotia të Greqisë. Mediat greke bëjnë me dije se trupi që...

Meta: Nuk e meriton Elbasani këtë varfëri, Luçiano Boçi do i rikthejë buzëqeshjen, ta mbëshhtesim

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, nga Elbasani kërkoi mbështetje për kandidatin e opozitës, Luçiano Boçi. I bindur, Meta u shpreh se opozita do...

FOTO/ Aksident në aksin Elbasan-Peqin, kamioni përplaset me trajlerin

Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Elbasan – Peqin. Bëhet me dije se në aksident është përfshirë një kamion dhe një...

Shpërndarje kokaine dhe vjedhje të energjisë elektrike, tre të arrestuar në Elbasan (VIDEO)

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Elbaanit, pasi akuzohen për shpërndarje kanabisi dhe vjedhje të energjisë elektrike. Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit:...

E rëndë në Elbasan, 13 vjeçari bie aksidentalisht nga ballkoni dhe humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan. Një 13 vjeçar raportohet se ka rënë aksidentalisht...

Lëvizje të reja në Polici, Ardian Çipa emërohet në Gjirokastër, ndryshime në Elbasan dhe Dibër (EMRAT)

Ndryshime të reja janë bërë në Policinë e Shtetit. Bëhet me dije se Ardian Çipa nga Drejtor i Policissë Vendore Elbasan, emërohet Drejtor i...

Aksident në Elbasan, dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Bëhet me dije se automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin I. M., 41 vjeç,...

Të rinjtë ndjekin njëri-tjetrin me makina dhe aksidentohen në Elbasan, dy në pranga dhe tre në arrati

Dy shtetas kanë rënë në prangat e Policisë së Elbasanit dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi mbrëmjen e djeshme janë vënë...

Lajmet e fundit