Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

ekuador

Përleshje mes të dënuarve në burgun famëkeq të Ekuadorit, vriten 116 persona dhe plagosen 80 të tjerë

Presidenti i Ekuadorit Guillermo Lasso ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në sistemin e burgjeve pas një beteje në mesin e të burgosurve, ku si...

Kapet në Ekuador 9.6 ton kokainë e ardhur nga Kolumbia, vlera që kap në treg është MARRAMENDËSE

Policia ekuadoriane sekuestroi 9.6 ton kokainë nga Kolumbia të Premten, tha Ministrja e Brendshme Alexandra Vela, sipas së cilës është një rekord për vendin. "Një...

Policia hollandeze kap 3 ton kokainë me vlerë 250 milionë euro, e fshehur në kontenierin me banane që kishte destinacion Zvicrën

Policia hollandeze ka arritur të zbulojë një sasi prej 3 ton kokainë me vlerë rreth 250 milionë euro, e cila ishte fshehur në një...

Kokaina në Durrës erdhi me KOMPANINË E NJOHUR që u kap me 137 KILOGRAM drogë në 2019-ën (EMRI-DETAJE)

Një sasi kokaine është kapur ditën e sotme në portin e Durrësit, teksa kontenieri me banane i ardhur nga Ekuadori ka kaluar në skaner. Nga...

Importi i bananeve në Shqipëri u dyfishua në 2020, arriti 22.3 milionë USD, erdhën vetëm nga Ekuadori

Importi i bananeve në vitin 2020 arriti një tjetër rekord historik. Sipas të dhënave zyrtare nga Doganat janë 27 milionë kilogramë (27 mijë tonë)...

“Të lidhur me Ndragheta-n dhe Camorra-n”, media vendase tregon si mafia shqiptare kontrollon trafikun e kokainës në Ekuador: Erdhën pas Arbër Çekajt, shfaqen si...

Ditët e gjata në palestra ose kafene përmbledhin jetën e përditshme të liderëve të mafies Ballkanike që janë vendosur në Ekuador. Në këto hapësira,...

Detaje të reja për drogën e kapur në Durrës, policia u informua 2 javë më parë për nisjen e ngarkesës, si kaloi nga Ekuadori...

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin e koduar “el mejor”, në kuadër të së cilit u sekuestruan 143 kg lëndë narkotike,...

Bllokohet një konteiner në portin e Durrësit, dyshohet se brenda ka kokainë nga Ekuadori

Një konteiner është bllokuar sot në portin e Durrësit. Kjo pasi dyshohet se brenda tij ka lëndë narkotike të llojit kokainë. Pas kalimit në skaner,...

Babai i Arbër Çekaj u kap me 49 kg kokainë në Durrës, zbardhet itinerarin i konteinerëve me banane, nga Ekuadori në Shqipëri

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin e zhvilluar ditën e sotme në Portin e Durrësit, ku u gjetën 49 kile kokainë...

‘EcoAlmax’ u hap 20 ditë pasi u arrestua Arbër Çekaj me 613 kg kokainë, sot babai i tij u kap vetë me 49 kg...

Selim Çekaj, administratori i kompanisë së bananeve “Ecoalmax”, është arrestuar sot nga Policia pasi gjatë një kontrolli në konteinerët që kishin mbërritur nga Ekuadori...

Lajmet e fundit