Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

ekstremist

Po planifikonin të rrëzonin qeverinë, shkatërrohet grupi ekstremist në Gjermani

Gjermania arrestoi 25 anëtarë dhe mbështetës të një grupi të ekstremit të djathtë që zyra e prokurorit tha se po përgatiste një përmbysje të...

Gati një vit nga vdekja e Kostantin Kacifasit, e ëma e tij shpërthen dhe u bën thirrje grekëve: Tim bir e gllabëroi qeveria e...

Qeveria e mëparshme (e Aleksis Tsiprasit) nuk bëri asgjë. Mitsotakisi shpresoh se do të zbardhet kjo çështje. Qeveria e Edi Ramës e hëngri...

Salvini dëbon një kosovar: Larg nga Italia!

Një shtetas shqiptar i Kosovës është dëbuar nga Italia për shkak të dyshimeve se ishte mysliman ekstremist. Lajmin e bën me...

Mesazhe kundër Krishtlindjes, Italia dëbon shqiptarin: Ekstremist i rrezikshëm (EMRI)

Italia ka dëbuar një shtetas shqiptar i cili konisderohej si eksponent i rrezikshëm për terrorizëm. Sipas mediave italiane shqiptari, që banonte...

Prifti në Francë i shtyu ekstremistët duke iu thënë “Largohu Satana” para se ta vrisnin

Kryepeshkopi i Francës, Rouen, ka zbuluar një detaj rrënqethës gjatë funeralit të priftit Jacques Hamel, i cili u vra në Kishën Saint-Etienne-du-Rouvray gjatë meshës...

Lajmet e fundit