Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

ekstremi i djathte

Surpriza: Sondazhet tregojnë kush i fiton zgjedhjet në Itali

Sipas sondazheve kryeson kampi populist i djathtë i udhëhequr për herë të parë nga një grua. Giorgia Meloni mund të bëhet ekstremistja e parë...

Zgjedhjet në Itali, Giorgia Meloni e ekstremit të djathtë garon për t’u bërë gruaja e parë që do qeverisë vendin

Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme në Itali. Në orën 07:00 janë hapur dhe qendrat e votimit, ku italianët do zgjedhin përë kryeministrin e ardhshem. 50.869.304...

E papritur në Francë, ekstremistët e djathtë kryesojnë ndaj partisë së Macron

Sondazhet paraprake nxjerrin partinë e djathë të Marine Le Penit fituese në zgjedhjet e Parlamentit Europian në Francë. Këto rezultate shkaktojnë...

Zgjedhjet në Parlamentin Europian, rritje e partive të ekstremit të djathtë

Partia e themeluar nga udhëheqësi i fushatës për dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, Nigel Farage, parashikohet të jetë partia më e...

Arrestohen 10 persona në Francë: Dyshohet se planifikonin sulme terroriste kundër myslimanëve

Të paktën 10 persona janë arrestuar ditën e sotme në Paris të Francës por edhe në Korsikë e Charente gjatë një operacioni masiv anti-terrorist....

Ekstremi i djathtë ‘AfD’ bëhet partia e tretë më e madhe në Gjermani

Partia e djathtë nacionaliste AfD regjistroi sot një avancim historik për një lëvizje të tillë në zgjedhjet gjermane duke thyer një tabu në vend,...

Kandidati i ekstremit të djathtë humbet zgjedhjet presidenciale në Austri

Kandidati i ekstremit të djathtë, Norbert Hofer, ka humbur zgjedhjet presidenciale të Austrisë. Në Facebook, ai e përshkroi veten si "pafundësisht...

Lajmet e fundit