Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

ekstradimi

Ekstradimi i gylenistit Harun Çelik, reagon Manjani: Nuk u respektuan procedurat!

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama për dëbimin e turkut pjesëtar të Lëvizjes Hyzmet të imamit Fetullah...

Vodhi me dhunë dhe çorape në kokë 50 mijë euro, arrestohet dhe ekstradohet nga Gjermania Ylli Sela (DETAJE)

Interpol Tirana ka arritur të ekstradojë nga Gjermania një shtetas të dënuar për 'vjedhje me dhunë'. Specialistët e Interpol Tirana arritën...

Ekstradimi i ish-ushtarit të UÇK-së në Serbi, Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut liron Tomor Morinën

Gjykata Supreme në Maqedoninë e Veriut ka marrur vendimin për lirimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morinën. Lajmin e ka konfirmuar...

Ekstradohet nga Vjena 31 vjeçari shqiptar, ja përse kërkohej

Policia e Shtetit ka bërë me dije se ditën e sotme Interpol Tirana ka ekstraduar nga Vjena shtetasin shqiptar R.K. Shtetasi...

Tentoi të vrasë një person, esktradohet nga Athina 40-vjeçari shqiptar

Një 40 vjeçar me inicialet K.S, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është ekstraduar ditën e sotme nga Greqia. Mësohet se K.S...

Turqia refuzon ekstradimin e xhihadistit më të kërkuar në Australi, Neil Prakash

Një gjykatë turke ka vendosur kundër ekstradimit të xhihadistit më të kërkuar të Australisë, Neil Prakash, për t'u përballur me akuzat e terrorizmit në...

‘The Sun’: Ekstradimi i shqiptarëve, çmime marramendëse, ja sa kushton

Gazeta britanike “The Sun” i ka kushtuar një shkrim investigativ mënyrës se si po ekstradohen nga vendi emigrantët e paligjshëm.  Në këtë shkrim...

Ekstradimi i Izet Haxhias, flet avokati: Çështja do të rihapet

Pas ekstradimit të Izet Haxhia në Shqipëri ka folur avokati i tij Fran Dashi. Ai u shpreh se gjykimi i Haxhias...

Arrestimi i Arbër Çekajt në Gjermani, Lamallari: Ja kur do të ekstradohet në Shqipëri

Zv.ministri i Brendshëm Besford Lamallari, foli ditën e sotme në News 24 për arrestimin e Arbër Çekajt në Gjermani, dhe ekstradimin e tij për...

Ekstradimi i Izet Haxhisë, kërkohet rihapja e dosjes së Azem Hajdarit

Izet Haxhia, ish-truproja i Sali Berishës, i akuzuar për vrasjen e demokratit Azem Hajdarit, ka njoftuar se është vetëdorëzuar në policinë turke, me qëllim...

Lajmet e fundit