Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

ekstradim

Kompania ajrore s’pranon ekstradimin drejt Egjiptit për arsye sigurie, i burgosuri kthehet në paraburgimin e Tiranës

Ditën e sotme do të ekstradohej nga Shqipëria drejt Egjiptit Ahmed Mohamed Safwat Taha Elsayed, por që nuk është bërë e mundur. Burime për media...

Kuvendi sot në seancë plenare, Vangjel Dule interpelancë me Ramën, miratohet dhe marrëveshja për ekstradimet me Britaninë e Madhe

Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë sot seancën e radhës plenare. Punimet do të nisin në orën 10.00 dhe seanca është parashikuar të nisë...

“Zoti i drogës”, Ulsi Manja jep “ok” për ekstradimin e Alket Hatijës drejt Italisë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka lejuar që “Zoti” i kokainës, Alket Hatija të ekstradohet drejtë Italisë. Alket Hatija u arrestua në një operacion në...

EMRI/ U ekstradua nga Anglia pak kohë më parë, mashtruesit shqiptar “s’i ndahet shpirti” nga Londra, rikthehet dhe “sfidon” policinë

“Një mashtrues shqiptar i ekstraduar nga Britania e Madhe vetëm pak muaj më parë për të vuajtur një dënim me vjedhje jashtë vendit, është...

Ekstradohet drejt Italisë Julian Mandija, ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për drogë e punonte si doganier në Durrës

Julian Mandija i arrestuar pak më parë, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për drogë, është ekstraduar drejt Italisë. Ai ka mbërritur dje në...

A do të ekstradohet drejt Italisë “Zoti i Drogës”? flet Manja: Rast që do trajtohet me palën italiane në nivel tjetër

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja është pyetur nga gazetarët në lidhje me vendimin që do marrin autoritetet shqiptare për Alket Hatian, i cilësuar si...

EMRI/ Tentoi të trafikonte 7 ton kokainë, ekstradohet në Itali anëtari i grupit kriminal që mbushi Romën me drogë

Është ekstraduar drejt Italisë një 33-vjeçar shqiptar, i cili është arrestuar në Tiranë pasi akuzohet si i përfshirë në trafikun e 650 kg kokainë...

Mashtronte të moshuarit për para, ekstradohet në Amerikë 74 vjeçarja që u kap në Rinas

Lyda Jolanda Harris, 74 vjeçe, do të esktradohet në Shtete e Bashkuara të Amerikës. Gruaja kanadezo-amerikane është kapur në gusht të këtij viti në...

Grabiti bankën greke dhe u dënua për pastrim parash në Fier, ekstradohet nga Greqia 44-vjeçari (EMRI)

Afrim Kocaqi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar për pastrim i produkteve të veprës penale në Fier, është ekstraduar nga Greqia. Sipas policisë...

“Mesazh i qartë për botën e krimit”, Manja njofton marrveshjen e ekstradimit me Spanjën

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, tha se gjatë mbledhjes së qeverisë është miratuar marrëveshja për eksatradimin me Spanjën. Ai është shprehur se ky është një...

Lajmet e fundit