Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

ekstradim

I dënuar me 21 vite burg për vrasje, ekstradohet nga Britania e Madhe shkodrani i shumëkërkuar (EMRI)  

Lekë Prendi, është personi i shumëkërkuar i cili është ekstraduar sot nga Mbretëria e Bashkuar drejt Shqipërisë. 42 vjeçari i shumëkërkuar ishte dënuar më...

E kërkonte Gjermania, arrestohet në Muriqan me qëllim ekstradimi 32-vjeçari nga Kazakistani

Shërbimet e Policisë kufitare në Muriqan në bashkëpunim me Interpol Tirana, kanë bërë të mundur arrestimin me qëllim ekstardimi drejt Gjermanisë, të shtetasit A....

SPAK bën bilancin e Qershorit: Janë regjistruar 7 procedime penale, 2 për krim të organizuar dhe 5 për korrupsion! 3 kërkesa për ekstradim

Prokuroria Speciale SPAK publikon bilancin e muajit Qershor dhe bën me dije se gjatë muajit që lamë pas, në organin e akuzës janë paraqitur...

Britania miraton ekstradimin e themeluesit të Wikileaks, Julian Assange do të dërgohet drejt SHBA

Qeveria britanike urdhëroi sot ekstradimin e themeluesit të kompanisë WikiLeaks, Julian Assange në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuzat për spiunazh, një...

Krerët e Policisë spanjolle mbërrijnë në Tiranë: 7 shqiptarë gati të ekstradohen, akuzohen për drogë dhe grup kriminal

Policia shqiptare dhe homologët në Spanjë kanë zhvilluar ditët e fundit disa operacione të rëndësishme, ku janë arrestuar shtatë persona të cilët do të...

Në kërkim për dhunë seksuale dhe grabitje, ekstradohen 4 shqiptarë të rrezikshëm në Itali

Katër shtetas shqiptarë janë ekstraduar ditën e sotme nga Shqipëria drejt Italisë. Këta persona, identiteti i të cilëve nuk dihet, ishin në kërkim ndërkombëtar dhe...

Ekstradohet nga Gjermania Hekuran Marku, ish-truproja e ish-Ministrit të Brendshëm

Hekuran Marku, ish-truproja e Saimir tahirit, është ekstraduar nga Gjermania, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare. Ai akuzohet ”, për veprat penale...

Adriatik Llalla “mbetet” në Itali, ende asnjë veprim për ekstradimin e tij, të premten Gjykata e Lartë merr vendimin për dënimin

Ditën e premte Gjykata e Lartë pritet të marrë vendimin për ish-Kryeprokurorin Adritik Llalla, i cili ka kërkuar nga kjo gjykatë që të pezullohet...

SPAK çon në gjyq avokatin fierak, kërkoi 12,000 euro për një ekstradim: E pëson dhe zyrtari në Ministrinë e Drejtësisë (EMRAT-NGJARJA)

Prokuroria Speciale SPAK, ka dërguar në gjyq dosjen në ngarkim të avokatit fierak Lavdosh Shehu dhe ish-zyrtarit në Ministrinë e Drejtësisë Hamza Tola. Shehu...

Vrau dy vëllezërit në Vlorë në 1998, ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë autori 47-vjeçar (Emri – Foto)

Ekstradohet nga Italia drejt vendit tonë, një 47-vjeçar i shpallur në kërkim për vrasjen e dy vëllezërve, në Vlorë.   Bëhet me dije është ekstraduar nga...

Lajmet e fundit