Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

EKSPORTET

Bumi i ndërtimeve rrit importet e materialeve në 4 mujorin e parë të vitit, kryesojnë hekuri dhe çimento

Të dhënat mbi tregtinë e jashtme gjatë 4-mujorit te parë tregojnë për një rritje jo të zakontë të importeve të materialeve të ndërtimit. Sipas INSTAT...

Edi Rama “sytë me zemra”: Eksportet rekord historik, 109 miliard lekë

Kryeministri Edi Rama thotë se për periudhën janar-prill 2021 eksportet në Shqipëri kanë arritur rekord historik.Me një figurë (emoji) me “sytë me zemra” Rama...

Gjigantët e supermarketeve ukrainase zbarkojnë në Tiranë: Promovimi i produkteve shqiptare për eksport

Në datat 9 – 11 Mars një delegacion me perfaqësues të tre rrjeteve, të supermarketeve, ndër më të mëdhatë e të fuqishmet në Ukrainë,...

Rriten eksportet për 8 muajt e parë, ja çfarë shet jashtë Shqipëria

Eksportet kanë vijuar të ngadalësojnë ritmet e rritjes edhe për 7-mujorin, duke reflektuar ecurinë e dobët të grupit të “mineraleve, lëndëve djegëse dhe energjisë”,...

Rriten eksportet, por partneriteti me vendet ballkanike mbetet i ulët

Shtetet kryesore ku produktet tona shkojnë janë Italia me mesatarisht 51,0%  ndjekur nga Kosova me 7,5 %, Spanja me 6,8 %, Greqia me...

Lajmet e fundit