Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
13 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

eksplorim

I shpëtoi të ftohtit ekstrem në Antarktidë, flet 16-vjeçarja shqiptare

Eksploratorja 16 vjeçarja Mrika Nikçi, ka reaguar pas bllokimit ditën e sotme në majën më të lartë të Antarktidë. Shqiptarja nga...

Çfarë janë këto “thasë” të mistershëm në Shqipëri (Foto)

Edhe pse ndonjë banor vendas i pamësuar me turizmin aventuresk mund të hutohet teksa i sheh nga larg, në fakt brenda këtyre çantave të gjumit...

Shpikni pajisjen që eksploron oqeanet dhe fitoni 4 milion dollarë

Oqeani mbulon rreth 70% të planetit tonë, por edhe pse shkencëtarët kanë arritur të formojnë harta të qarta të planetit Mars apo Hënës, vetëm...

Lajmet e fundit