Tirana
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
93 %
1.8kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

ekspertet

Po përdoret masivisht nga VIP-at ‘për t’u plakur’, ekspertët ngrejnë ALARMIN: FaceApp rrezikon sigurinë, ju vjedh fotot

Një filtër i ri në aplikacionin 'FaceApp' ka 'çmendur' VIP-at, e jo vetëm dhe po përdoret masivisht. Aplikacioni rus përdor inteligjencën...

Zyrtare: Djegia e Notre Dame, ekspertët zbulojnë shkakun

Hetuesit besojnë se një 'qark elektrik i shkurtër' pranë papafingos  ishte përgjegjës për fillimin e zjarrit që shkrumboi katedralen e Notre Damit në Paris...

Ilaçet e rimbursueshme/ Ekspertët: Nuk janë origjinale, shërimi zgjat më shumë në kohë

Pjesa më e madhe e të sëmurëve që janë kronikë përdorin medikamente të përfituar kryesisht nga lista e barnave të rimbursueshme. ...

Këshilla nga ekspertët, ja si të bëni një gjumë të qetë

Gjumi zë një pjesë të rëndësishme në jetën e gjithësecilit. Ai ndikon në shëndetin e njeriut dhe në produktivitetin e tij. ...

Euro në rënie drastike, ekspertët ngrenë duart: Tendenca është jashtë sezonit (GRAFIKU)

Prej gati dy javësh monedha e përbashkët po shënon rënie në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro...

Biznesi i vogël në TVSH, alarmi i ekspertëve: Rritje çmimesh e falimente masive

Çmimet do të rriten menjëherë 20 % për shërbimet dhe më pak për produktet, për të cilat paguhet vetëm diferenca e çmimit. Por e...

Studimi/ Njerëzit mbi 40 vjeç duhet të punojnë tre ditë në javë, sipas ekspertëve

Nëse je mbi 40 vjeç dhe fillon të mendosh se nuk je në gjendje të fokusohesh apo të mbash mend fakte të ndryshme, do...

Halimi në takim me ekspertët: Rama kërkon të kapë sistemin e drejtësisë

Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën në Drejtësi janë takuar sot me deputetin e PD-së Eduart Halimi për të shprehur qëndrimin e tyre lidhur...

Reforma në Drejtësi, përfundon tryeza me ekspertët e PS: Nesër afati i fundit

Ekspertët e reformës në drejtësi pritet që deri ditën e hënë të mbyllin projektin për t’ia kaluar atë të martën Komisionit të Posaçëm të...

Reforma në Drejtësi, ekspertët e PD-së: Maxhoranca refuzoi analizën e propozimit të Komisionit të Venecias

Ekspertët e Partisë Demorkatike për Reformën në Drejtësi kanë braktisur sot tryezën pasi sipas tyre, maxhoranca nuk ka pranuar të analizojë propozimin e Komisionit...

Lajmet e fundit