Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

ekonomia

Raporti i KE: Borxhi në Shqipëri u rrit me 73.6% në fund të 2015, po punohet keq me grumbullimin e të ardhurave

Komisioni Europian vërejti se Shqipëria ka punuar keq në drejtim të grumbullimit te të ardhurave buxhetore. Në raportin tremujor për zhvillimet ekonomike në vendet...

George Soros paralajmëron nga Sri Lanka: Do përsëritet kriza e 2008-ës

Miliarderi George Soros ka paralajmëruar për një krizë të afërt të tregjeve financiare, ndërsa investitorët në mbarë botën u prekën nga trazirat në tregëtinë...

Qeveria falenderon bizneset shembullore, ja dhurata dhe letra e firmosur nga Edi Rama

Qeveria ka vendosur që të falënderojë me anë të një letre të gjitha bizneset e vogla që jaën të rregullta dhe veprojnë sipas ligjit....

Lajmet e fundit