Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

ekonomia

Tabaku: PD ka zgjidhjen e duhur për ekonominë, qytetarët nuk do mbeten kafeneve të japin rryshfet të hyjnë në punë

Ish-deputetja e opozitës, Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediat ka folur mbi zgjidhjen që do të ofrojë Partia Demokratike për ekonominë. ...

Shkrihet Hetimi Tatimor, ja struktura e re që pritet ta zëvendësojë

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të shkrijë Hetimin Tatimor, një institucion në varësi të Drejtorisë së Tatimeve. Vendimi është marrë në...

Gazetari: Pensioni 70 vjeç? Po na qesh dynjaja. Ahmetaj: Shqiptarët janë jetëgjatë

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj pati një debat të fortë në emisionin “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja mbi reformën e pensioneve. ...

Qeveria rrit pagën minimale (Vendimi)

Qeveria ka vendosur të rrisë pagën minimale mujore në shkallë vendi, duke e çuar në 26 mijë lekë të reja. Pragu...

Bie ndjeshëm papunësia në Greqi

Papunësia në Greqi është në rënie, ku në muajin shtator u regjistrua një rënie me 2,2% në raport me një vit më parë, njoftoi...

RTSH kritike për buxhetin/ Plani 5 vjeçar i taksave, pse Shqipëria mbetet vendi që mbledh më pak të ardhura në Ballkan (ANALIZA- RETROSPEKTIVE)

Ndyrshimet që pëson legjislacioni së bashku me miratimin e buxhetit për çdo vit fiskal, janë faza më e rëndësishme e punës së qeverisë dhe...

FMN kritika qeverisë: Hapni vende pune, kufizoni PPP dhe anuloni këto masa për sistemin fiskal (E PLOTË)

Fondi Monetar Ndërkombëtar këshillon qeverinë shqiptare të tregojë kujdes me ofertat e pakërkuara për partneritet publik-privat, si dhe i kërkon të anulojë disa masa...

Ky shtet i varfër blen 7 milion dollarë Maserati dhe Bentley, për të shëtitur liderat botërorë gjatë forumit ekonomik

Edhe pse renditet si një nga shtetet më të varfra në botë, qeveria e Papua New Guinea nuk është kursyer por ka shpenzuar plot...

“Shqipëria ka pasuri për 9 milion banorë”, ekonomisti: Për ne pasuritë kanë qenë mallkim

Ekonomisti i njohur Selami Xhepa thotë se Shqipëria është vend me pasuri ku mund të jetojnë minimalisht 9 mln banorë. Në...

Lajmet e fundit