Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

ekonomia

“Pakoja e Madhe”, Braçe kërkon ministren në Komision: Urgjent duhet të jetë këtu, dua të di pse nuk u dha ndihmë për bujqësinë

Në komisionin e Ekonomisë po shqyrtohet ditën e sotme akti normativ për disa ndryshime në ligjin për buxhetin e vitit 2022, në kuadër të...

INSTAT: 623 mijë persona jetojnë nën kufirin e rrezikut për të qenë të varfër

Ndonëse ekonomia shqiptare ka pasur një rritje të relativisht të kënaqshme vitet e fundit dhe tkurrja e vendit gjatë pandemisë ishte shumë më e...

FMN: Shqipëria ka ruajtur vrullin e rritjes ekonomike! Qeveria të marrë parasysh dhe rreziqet për amnistinë fiskale (Raporti i plotë)

"Pas një rimëkëmbjeje të fortë në vitin 2021, ekonomia shqiptare ka ruajtur një vrull pozitiv pavarësisht tronditjes së ekonomisë globale nga lufta e Rusisë...

Komisioni i Ekonomisë/ Tabaku për ligjin e pronës: U gabua për 7501-in dhe kam qenë e para që kam kërkuar ndjesë! S’ka fonde për...

Në Komisionin e Ekonomisë dhe Financat po diskutohet për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 133/2015, “Për trajtimin e pronës dhe përfundimin e...

Panariti thirrje qeverisë: Ktheni timonin 180 gradë se do përplasemi! Inflacioni dyshifror, çmimet po rriten me orë

Ish-ministri Edmond Panariti i bën thirrje qeverisë të veprojë menjëherë për të parandaluar pasojat e rënda të inflacionit në vend. Sipas ish-ministrit të LSI, inflacioni...

“Si do i ndihmoni shqiptarët?”, debat “serioz” për ekonominë, zv.ministri i përgjigjet Telitit të PD: Ç’ke mo, pse eksitohesh kaq shumë?

Dorian Teliti i PD dhe zv.ministri Besart Kadia janë përplasur me njëri-tjetrin mbrëmjen e sotme në televizion teksa flisnin për krizën e çmimeve në...

“Në krizë ka humbës dhe fitues”, Dule: Rëndësi ka me kë është qeveria! Mitsotakis vendosi tatim të veçantë për kompanitë me fitim të jashtëzakonshëm...

Deputeti Vangjel Dule, duke replikuar me ministren e Financave, është shprehur se qeveria shqiptare nuk po mban anën e qytetarëve në krizën që ka...

“Rritja e ekonomisë me shenja të ngadalësimit”, Sejko: Ekonomia do vijojë të goditet nga lufta në Ukrainë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko në një deklaratë është shprehur se inflacioni ka pësuar rritje të ndjeshme. Ai tha se rritja ekonomike ka...

Shqipëria ngelet ekonomia më pak e kredituar në rajon

Shqipëria është ekonomia më pak e kredituar e rajonit në terma realë. Të dhënat krahasuese të Bankës Botërore tregojnë se në fund të vitit 2020...

Biznesmeni Gjergj Luca pro “Ballkanit të Hapur”: Të hapen rrugët, ekonomia i bashkon njerëzit! Politikanët që morën këtë iniciativë janë më të mirët e...

Biznesmeni Gjergj Luca ka dalë pro nismës “Ballkani i Hapur”, pasi është shprehur se heqja e barrierave e ndihmon ekonominë shqiptare. Ai tha në News...

Lajmet e fundit