Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Ekonomi

Shkeljet me lotarinë tatimore, procesi i regjistruar dhe fitues me dy kupona

Tërhoqi mjaft interes plani i Ministrisë së Financave për organizimin e lotarisë tatimore, si një formë për të nxitur marrjen e kuponit nga blerësit,...

“Loja me Kuponin Tatimor”, ja çmimet që do të fitohen

Çmimet fituese për kategorinë I dhe II Në kategorinë I dhe II do ketë 11 fitues, të cilët nuk do përzgjidhen mbi...

Forbes: Shqipëria mbyll listën në rajon për të bërë biznes

Shqipëria renditet ndër të fundit në rajon, në një renditje të publikuar nga revista e njohur Forbes në listën e vendeve më të mira...

Aksioni anti-informalitet thellon gropën fiskale, 16 miliardë lekë deficit për shtator-nëntor

Në krahasim me planin fillestar, buxhetit të shtetit i “mungojnë” rreth 31 miliardë lekë. Kujtojmë se buxheti u rishikua në ulje në fund të...


Lajmet e fundit