Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Ekonomi

Njohuritë bazë mbi ekonominë, Shqipëria e parafundit në botë

Një studim i “Standard & Poor” rreth njohurive bazë mbi ekonominë, ka nxjerrë në pah të dhëna tronditëse për Shqipërinë, që renditet e parafundit...

Kryebashkiaku Kapri konsulton paketën fiskale në Pogradec, si ulen taksat për biznesin

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit Eduart Kapri nisi konsultimet me grupet e interesit në këtë bashki për paketën fiskale 2016 e cila pritet të...

9.57 milionë euro koncesion 10 vite për mbledhjen e TVSH-së nga privati

Ministri i Financave Shkëlqim Cani ka thënë sot gjatë një konference për media se financat kanë nevojë për një sistem të ri të mbledhjes...

Monedha virtuale “Bitcoin” është drejt falimentimit

Një nga themeluesit e Bitcoin, Mike Hearn, ka thënë se monedha virtuale është në prag të falimentimit. Hearn, një programues britanik, i...

Shkeljet me lotarinë tatimore, procesi i regjistruar dhe fitues me dy kupona

Tërhoqi mjaft interes plani i Ministrisë së Financave për organizimin e lotarisë tatimore, si një formë për të nxitur marrjen e kuponit nga blerësit,...

“Loja me Kuponin Tatimor”, ja çmimet që do të fitohen

Çmimet fituese për kategorinë I dhe II Në kategorinë I dhe II do ketë 11 fitues, të cilët nuk do përzgjidhen mbi...

Forbes: Shqipëria mbyll listën në rajon për të bërë biznes

Shqipëria renditet ndër të fundit në rajon, në një renditje të publikuar nga revista e njohur Forbes në listën e vendeve më të mira...

Aksioni anti-informalitet thellon gropën fiskale, 16 miliardë lekë deficit për shtator-nëntor

Në krahasim me planin fillestar, buxhetit të shtetit i “mungojnë” rreth 31 miliardë lekë. Kujtojmë se buxheti u rishikua në ulje në fund të...

Lajmet e fundit