Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

eglantina gjermeni

E propozoi Rama, Meta dekreton Eglantina Gjermenin ambasadore të Shqipërisë në OSBE

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Eglantina Gjermenin si ambasadore të Shqipërisë pranë Misionit të OSBE. “Zonja Eglantina Gjermeni emërohet në detyrën e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe...

Sherri mes vëllait të deputetes së PS dhe Bashkim Finos për 14 mln eurot e humbura në Strasburg, si i bëri ‘lëmsh’ vjehrri i...

Mbledhja e Komisionit të Ligjeve ditën e djeshme është shoqëruar me debate të forta mes socialistëve.   Socialisti i orëve të...

Artan Fuga fton publikisht në një debat në televizion deputeten e PS: Do informoj publikun për gjëra tejet interesante

Akademiku dhe filozofi i njohur, Artan Fuga përmes një deklarate publike ka denoncuar disa ditë më parë një akt të rëndë. ...

Rritja e buxhetit në 5% për arsimin, deputetja e PS tregon kur do të realizohet kërkesa e studentëve

"Një pjesë e kërkesave mund të zgjidhen menjëherë, siç po zgjidhen, një pjesë duan disa afate kohore, një pjesë zgjidhen gradualisht. Një prej...

Donald Lu i dërgon letër ministres në ikje: E dashur Tina, faleminderit për 4 vitet e shërbimit shembullor

Pas letrës ndaj ministres së Mbrojtes, Mimi Kodheli, Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu, i dërgon një letër falenderimi edhe Eglantina Gjermenit që mban postin...

Ministrja socialiste mburret me pjesëmarrjen e lartë në Gjirokastër, ja sa mblodhi Basha (Foto)

Ministrja e Zhvillimit Urban, Egrlantina Gjermeni, ka postuar në Facebook-un e saj një fotografi krahasuese mes mitingjeve elektorale të PD dhe PS në Gjirokastër....

Gjermeni me Shoqatën e Ndërtuesve: Në muajn prill, aplikim online i detyrueshëm për çdo leje ndërtimi

Në vijim të komunikimit për vijueshmërinë e procesit të dhënies së lejeve të ndërtimit, Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni priti sot në një...

Gjermeni dhe Rroshi inspektojnë 3 projekte në Kavajë: Investimet për zhvillimin urban do të tërheqin turistët

Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni ishte sot në Kavajë ku inspektoi tre projektet tashmë të përfunduara në këtë qytet: Rikonstruksionin e sheshit të...

Gjermeni letër Bashkive: Mos bllokoni lejet e ndërtimit

Ministria e Zhvillimit Urban sqaron se si do të jepen lejet e ndërtimit në të gjitha bashkitë në vend, në ato me dhe pa...

Lajmet e fundit