Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

egjiptologji

Misteri i 25 varreve gjigante në labirintin e Serapeumit, Egjipt (Foto)

Një nga zonat më intriguese që egjiptologët e kanë të vështirë ta shpjegojnë është Serapeum e ndodhur në rrënojat masive arkeologjike të njohura si...

Ja si dukej egjiptianja e lashtë, shkencëtarët rikonstruktojnë fytyrën e saj (Foto)

Duke përdorur disa nga instrumentat e fundit teknologjike dhe pas orësh të tëra pune, shkencëtarët dhe arkeologët kanë mundur të rikonstruktojnë pamjen e një...

Lajmet e fundit