Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

egjipt

“Eksplozivi shpërtheu, toka filloi të dridhej”, këngëtarja shqiptare rrëfen ngjarjen e frikshme të sulmit terrorist në Egjipt

Vera e vitit 2005 solli një ngjarje mjaft tragjike për pushuesit e “Sharm el Sheikh”. Për fat të keq, aty pati tre sulme terroriste të...

Të lodhur nga pandemia? Aeroporti “Nënë Tereza” nis fluturimet me Sharm El Sheik dhe qytetin turistik Hurghada në Egjipt

Duke filluar nga 6 korriku Aerporti “Nënë Tereza” do të nisë fluturimet me Sharm El Sheik, Egjipt. Lajmi është konfirmuar nga “Tirana International Airport”, e...

AKSIDENT TRAGJIK/ Po bënte “garë”, autobusi përplaset me kamionin, humbin jetën 21 persona

Një aksident tragjik ka ndodhur në një autostradë në Egjiptin Jugor ku një autobus është përmbysur teksa po përpiqej të kalonte një kamion. Si pasojë...

Dalin detaje të reja nga zbulimi i “qytetit të artë” në Egjipt, daton para 3 mijë vitesh (FOTO)

Autoritetet në Egjipt kanë publikuar të dhëna të reja lidhur me zbulimin e një qyteti antik të ruajtur thuajse në mënyrë perfekte për 3...

Momenti epik në fluturim, gruaja lind fëmijën në bord para se piloti të bënte ulje emergjente (FOTO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë një fluturimi nga Kanadaja për në Egjipt. Një 27-vjeçare Kultumah Mohamed, e cila ishte në muajt e fundit...

Publikohet VIDEO, ky është momenti kur dy trenat përplasen në Egjipt; vdiqën 32 persona dhe mbi 100 të plagosur

Pamje të rënda këto që do të shihni më poshtë. Kamerat e sigurisë kanë filmuar tronditës kur dy trena pasagjerësh përplasen në Egjiptin jugor,...

Aksident tragjik, përplasen dy trena, 32 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një aksident tragjik i ka marrë jetën 32 personave dhe 66 kanë mbetur të plagosur. Aksidenti ka ndodhur në Egjiptin Jugor ku dy trena janë...

Bëri foto provokuese para varrit 4,700 vjeçar në Egjipt, ndiqet penalisht modelja e njohur

Policia egjiptiane ka arrestuar një fotograf dhe ka ndjekur penalisht modelen për shfaqjen e mosrespektimit të kulturës së lashtë egjiptiane gjatë xhirimit. ...

Zbulimi i madh në Egjipt, ekspozohen 100 sarkofagë dhe statuja të gjetura në varrin antik (Fotogaleri)

Autoritet egjiptiane kanë shfaqur në publik zbulimin e madh të kryer disa javë më parë në një varrezë antike në Kairo, ku u gjetën...

Pas restaurimit që zgjati 14 vite, rihapet për publikun Piramida më e vjetër në Egjipt

Piramida më e vjetër e Egjiptit, u rihap për publikut pas restaurimit që zgjati 14 vite. Piramida e hapave 4,700-vjeçare, e...

Lajmet e fundit