Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

egjipt

Kompania ajrore s’pranon ekstradimin drejt Egjiptit për arsye sigurie, i burgosuri kthehet në paraburgimin e Tiranës

Ditën e sotme do të ekstradohej nga Shqipëria drejt Egjiptit Ahmed Mohamed Safwat Taha Elsayed, por që nuk është bërë e mundur. Burime për media...

Helmohen 40 turistë rusë në një hotel në Egjipt

Prokuroria në Egjipt ka mbyllur një hotel me katër yje në qytetin turistik Hurghada, pas helmimit masiv të 40 tusitëve rusë. Sipas Federatës së Dhomave...

“I etur për Sisin”, Rama në Egjipt, mediat: Do zbatojë metodat egjiptiane në Shqipëri

Mediat egjiptiane i kanë kushtuar një artikull udhëtimit të kryeministrit Edi Rama dhe takimit të tij me presidentin egjiptian Abdel Fattah al-Sisi. Egypt Indipendent shkruan...

Vizita në Egjipt, Rama takohet me kreun e Parlamentit, diskutohet për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Egjipt, i shoqëruar nga disa ministra të kabinetit. Ditën e djeshme ai u takua me kryeministrin...

“Po flamurin shqiptar e mori era?”, Rama replikon me komentuesit për ceremoninë në Egjipt: Ke parë ndonjëherë…

Kryeministri Edi Rama së bashku me disa ministra ditën e djeshme mbërritën në Egjipt, ku zhvilluan një vizitë zyrtare. Kryeministri kur mbërriti të aeroportin e...

Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro: Shqiptari që admirohet sot e gjjthë ditën si babai i shtetit modern egjiptian

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Egjipt ka vizituar edhe xhaminë e varrin e Muhamed Aliut, për të cilin thotë se është shqiptari...

Rama në Egjipt kujton miqësinë e hershme mes dy vendeve: Do vendosim linjën e dejtpërdrejtë Kajro – Tiranë, bashkëpunojmë edhe në tregti

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me ryeministrin e Republikës arabe të Egjiptit, Mostafa Madbouly, teksa në fjalën e tij ka sjellë...

Rama me ministrat në Egjipt, pritet me ceremoni zyrtare

Një delegacion qeveritar i kryesuar nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ndodhet për një vizitë zyrtare në Egjipt. Kryeministri ka publikuar një video nga ku...

“Kam qarë tërë natën…”, këngëtarja shqiptare rrëfen si i shpëtoi sulmit të terrorist në Egjipt: Asfalti filloi të dridhej dhe…

Këngëtarja shqiptare Jehona Sopi ka rrëfyer për një situatë të pazakontë që i kishte ndodhur, ndërsa po kalonte disa ditë pushime në Egjipt. Ajo u...

“Eksplozivi shpërtheu, toka filloi të dridhej”, këngëtarja shqiptare rrëfen ngjarjen e frikshme të sulmit terrorist në Egjipt

Vera e vitit 2005 solli një ngjarje mjaft tragjike për pushuesit e “Sharm el Sheikh”. Për fat të keq, aty pati tre sulme terroriste të...

Lajmet e fundit