Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Eduart halimi

Seanca me komisionerët e Avokatit të Popullit, deputetët e PD braktisin Komisionin e Ligjeve

Deputetët e PD kanë vazhduar “traditën” duke zgjedhur sërish të braktisin mbledhjen e Komisionit të Ligjeve. Në këtë mbledhje sot po...

Debat në Komisionin e Ligjeve për Orest Sotën, largohet sërish opozita, Fino: Kam një pyetje për Bashën

Komisioni i Sigurisë, ku po diskutohet për buxhetin e SHISH dhe kalendarin e punës është shoqëruar sërish me debate mes mazhorancës dhe opozitës. ...

Deputeti i PD: Rama dhe Ruçi po shkatërrojnë provat për të ndaluar arrestimin e Saimir Tahirit

Në dalje të selisë së Kuvendit, deputeti i Partisë Demokratike, Eduart Halimi ka komentuar deklaratën e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi vetëm pak minuta...

Reklama falas për partitë, Halimi: Mediat nuk do fitojnë, fatkeqësisht, por edhe nuk do humbasin

Deputeti demokrat Eduart Halimi ka shpjeguar ndryshimet në ligjin e medias të parashikuara në paktin Rama basha, duke thënë se janë shumë pozitive për...

A do negociojë opozita me Ramën? Përgjigjet prerë Halimi: Qeveri teknike, i ezauruam rrugët institucionale

“Kjo qeveri nuk mundet dot kurrë të garantojë zgjedhje të ndershme, vecse të krijohet një qeveri teknike që mos ketë lidhje me krimin e...

Lajmet e fundit