Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
55 %
2.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Eduard Kukan

Refuzimi i tretë për negociatat, Eduard Kukan nuk kursehet: BE-ja bëri gabim të rëndë, ka humbur besimin  

Ish-eurodeputeti Eduard Kukan e ka cilësuar si një gabim shumë të rëndë vendimin e Këshillit Europian për të mos dhënë një datë për fillimin...

Negociatat, Eduard Kukan akuza Macron: Sabotator i heshtur, vendimi ishte gjest degradues për Ballkanin

Eurodeputeti Eduard Kukan ka reaguar pas vendimit të KE për mosdhënien e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ...

Negociatat, Kukan i pret shpresat Shqipërisë: Maqedonia po, në Tiranë situata është e ndryshme

Ish- eurodeputeti Eduard Kukan shpreh mosbesim se Shqipëria mund të arrijë të marrë dritën jeshile për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian...

Eduard Kukan kundër djegies së mandateve: Opozita e ka vendin në Parlament. Duhet dialog, përndryshe rruga drejt BE…

Komisioneri i Parlamentit Europian, Eduard Kukan, ka folur për zhvillimet e fundit në Shqipëri, siç ishte protesta e opozitës apo dhe vendimi i tanishëm...

Debati i deputetëve shqiptarë në Parlamentin Europian, reagon Kukan: Keqardhje për opozitën  

Europarlamentari Eduard Kukan ka reaguar pas debatit mes depuetëtëve shqiptarë në Parlamentin Europian ku Genc Pollo kërkoi që komisioni i përbashkët të mos drejtohet...

Europarlamentari Kukan: Ballkani Perëndimor pjesë integrale e Europës

Europarlamentari Eduard Kukan, është i mendimit se Ballkani Perëndimor e ka të ardhmen veç në BE. Nëpërmjet një reagmini në Twitter,...

Vizita në Bruksel, ministri i Brendshëm Xhafaj takime me eurodeputetët Kukan e Pitella

Gjatë vizitës në Bruksel, Ministri i Brendshëm shqiptar u takuan edhe me anëtarët e Parlamentit Europian, Eduard Kukan dhe Gianni Pitella. Europarlamentari...

Kukan uron Bashën: Pres bashkëpunim në të ardhmen

 Eurodeputeti Eduard Kukan uron Lulzim Bashën për rizgjedhjen në krye të Partisë Demokratike. Në mesazhin e tij, Eurodeputeti thotë se shpreson që lidershipi i...

Eduard Kukan mesazh Ilir Metës: Me këtë zgjedhje Shqipëria bëri zgjedhjen më të mirë

Eduard Kukan deputet i Parlamentit Evropian dhe ish ministër i Punëve të Jashtme të Sllovakisë uron Ilir Metën për zgjedhjen si President i Republikës....

Kukan flet qartë dhe shkurt: Pa respektimin e ligjit nuk bëhesh pjesë e BE-së

Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervistë për EWB, u shpreh se pa respektimin e ligjit nuk mund të bëhesh pjesë e BE-së . ...

Lajmet e fundit