Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Eduard Halimi

Ish-ministër dhe sot avokat, Eduard Halimi: Harta e re gjyqësore do shtojë kostot, për qytetarët dhe mbrojtësit ligjorë

Ish-ministri i Drejtësisë Eduard Halimi, thotë se harta e re gjyqësore do të shtojë kostot për qytetarët por dhe për avokatët. Sipas tij, shumë...

Eduard Halimi telefonon Bashën vonë në darkë: I thashë se dorëheqja ishte vendimi i duhur! Ata që e kishin mbështetur, dje u munduan t’i...

Ditën e djeshme Lulzim Basha mori vendimin të dorëhiqej si kryetar i Partisë Dmeokratike, duke i hapur rrugë zgjedhjeve të reja në PD, pas...

I hodhën në erë “Range Roverin” te Komuna e Parisit, kush është noterja Rezarta Koçi, dikur asistente e Eduard Halimit

Një mjet tip "Range Rover" shpërtheu dje në Tiranë, në zonën e Komunës së Parisit. Mjeti me targa AA 199 YS ishte i parkuar...

‘Lobimi rus’, Gjykata e Apelit merr vendimin në Dhomën e Këshillimit, flet avokati i Bashës: Nuk ka prova të reja, do të shqyrtohet dokumentacioni

Gjykata e Apelit të Tiranës do e shqyrtojë në dhomë këshillimi ankimimin e Prokurorisë për  kreun demokrat Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e tjerë...

A flet me Eduartin, të fejuarin e parë? Rudina Dembacaj e ‘injoron’ të dashurin e Arbanës, jep përgjigjen befasuese

Aktorja Rudina Dembacaj ka qenë në qendër të vëmendjes së fundmi më së shumti për jetën e saj private. Në një...

I vdes vjehrri, politikani shqiptar anulon ceremonitë zakonore: Shëndeti juaj para së gjithash, do i bëjmë në një kohë tjetër

Vjehrri i ish deputetit Eduard Halimi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Njoftimin e ka bërë vetë Halimi, i cili...

KPK i dha ‘dritën jeshile’ po e ‘dogji’ Apeli, Ish-ministri Halimi: Edmond Islamaj u shkarkua për të mbyllur përfundimisht Gjykatën e Lartë

Eduard Halimi, ish-ministri i Drejtësisë i qeverisë Berisha, shprehet se shkarkimi nga detyra i gjyqtarit të Lartë Edmond Islamaj është bërë me qëllim mbylljen...

Vangjush Dako plas bombën: Një nga kriminelët më të kërkuar në Shqipëri rrinte poshtë shtëpisë time për të më kërcënuar, bashkë me Eduard Halimin...

Vangjush Dako ka bërë bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka thënë se kur PD ishte në pushtet, u kishte dhënë...

Vajza e Edi Palokës dhe djali i këshilltarit të Metës, VIDEO mbështetëse për…Metën

Ka të drejtë apo jo Presidenti i Republikës të refuzojë dekretimin e një ministri? Duket se palët janë të ndara, ndërsa...


Lajmet e fundit