Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

edlira gjoni

Protesta e opozitës, gazetarja: Në emrin tim sot u kërkua gjak e u kërcënua me luftë! Unë hiç, jam në shtëpi

Një koment i fortë ky i gazetares dhe aktivistes Edlira Gjoni lidhur me betimin e 4 deputetëve të rinj në sallën e Kuvendit si...

E mjera grua! Të rëndë ta kanë lënë barrën mbi shpinë!

Shkruan gazetarja Edlira Gjoni:   Në lagjen time shoh shtyllave lajmërime të shpeshta: "Kërkohen punëtore rrobaqepsie, me dhe pa përvojë". Vajzat...

Gazetarja për studentët: Prindërit do pikëllohen përfundimisht, kanë paguar 5 vjet për fëmijën por diploma e tij nuk vlen asgjë!

E PLOTË NGA EDLIRA GJONI: E keqja është se të gjithë këta studentë, nesër do jenë pa punë! Siç janë sot shokët, shoqet,...

Largohet politikani: S’mund të rri në një sallë me trafikantë! Revoltohet gazetarja: Fufët, Doshët, Ballinjtë, Habilajt, Shullazët… në parlament

Gazmend Oketa, vendos të largohet përfundimisht nga skena politike për t’i rikthyer profesionit të tij si inxhinier. Ish-zyrtari i FRD ia...

Ajsbergu i drejtësisë

NGA Edlira Gjoni “Pse anija e reformës dhe vetingut nuk godet politikën? Ku janë peshqit e mëdhenj?” – pyesin me padurim...

I nxehtë Gushti i Shqipërisë

Edlira Gjoni   Do ishte mirë të postohej për fluksin e makinave që më në fund u rrit në Jug, qoftë...

‘Ej, ti me syze’… është BULIZËM! Gazetarja: Imagjinoni sikur t’i kthehej: Hë ore shkurtabiq

Deputeti Erjon Braçe ditën e djeshme nxorri jashtë dy gazetaret Marsela Karapanço e Esiona Konomi me pretendimin se koleget po qeshnin me njëra-tjetrën në...

Rama në Berat, gazetarja pret DOKUMENTIN e RËNDËSISHËM që… duam të gjithë

Shpesh ne kemi ngritur pyetje lidhur me shpenzimet marramendëse të qeverisë, çdo muaj, qark më qark, duke nisur që nga udhëtimet, akomodimi në...

Gazetarja bën propozimin e drejtë: Përveç vettingut, të përjashtohen nga çdo funksion e garë publike ata gjysmakë të gjuhës shqipe

Gazetarja Edlira Gjoni bën një propozim të drejtë për ata zyrtarë të cilët e kanë gjetur veten në poste të larta drejtuese por nuk...

Lajmet e fundit