Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

edlira gjoni

Ja pse nuk mund të votojmë Lindita Nikollën

Shkruan Edlira Gjoni "Nuk mund të votojmë zonjën Lindita Nikolli për arsyet e mëposhtme: 1- Nën drejtimin e saj, sistemi arsimor shqiptar humbi x mijë studentë,...

Pse Evisi nuk do jetë dot fija jonë e kashtës?

Nga Edlira Gjoni Sepse armata që ka "nën urdhëra" as nuk do ia varë fare. Nuk njohin atë për ministre, por...

Provimi i Gjuhë – Letërsisë si modeli i Cambridge, pedagogia: ‘TURI’ duhet të jetë shoku i ‘DANIT’, ndaleni këtë masakër me gjuhën shqipe

Pyetjet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë në provimet e maturës së këtij viti kanë hapur një debat të madh, pasi maturantët janë...

Gazetarja ndesh në ashensor 3 zonja dhe 2 zotërinj të politikës: Kostum 2500 euro, pallto 4 mijë, syzet miu-miu, bizhutë Versace

Gazetarja Edlira Gjoni, gjithnjë kritike ndaj realitetit që e rrethon, këtë herë ka futur ‘në skaner’ veshjen e tre zonjave dhe dy zotërinjve të...

Asnjë rritje pagash, rritje miliardëshe për dietat… Gazetarja fut në ‘sitë’ buxhetin që u miratua dje në Kuvend: Jam e shokuar, nuk e tres...

- Tymnajë në zërat infrastrukturë e energji. Si mund të kalohen shifra marramendëse pa diskutim real e jo-propagandistik? Kalon buxheti me qetësinë më...

Apeli i gazetares: Hapini rrugën këtyre njerëzve! Sa më shpejt…

Nga Edlira Gjoni A ka mundësi t'u hapim rrugën këtyre njerëzve? Sa më shpejt! Pa kthime prapa! Pa shumë dredha! Transparencë,...

Provokon gazetarja: Çadrat dimërore, bujrum të flini një natë në to (FOTOT)

“Çadrat dimërore, bujrum të flini një natë në to për solidaritet e kuptueshmëri!” Kjo është ftesa provokuese e gazetares Edlira...

Kjo vajzë….14 Tetor 2012!

Shkruan Edlira Gjoni: Një nga rastet më makabre të viteve të fundit. U fol e u diskutua me vend e pa...

‘Vajzat për Shqipërinë’, gazetarja e njohur sjell librin me 51 vlerat shqiptare

Mes festës dhe protestës, mes dhunës dhe ankesave të punës, Marsi solli edhe një libër vlerash për gjininë femërore. Frymëzuar nga periudha një-vjeçare në...

Gazetarja Gjoni: Populli nuk e kupton fare djegien e mandateve, do punë

Gazetarja Edlira Gjoni duke komentuar veprimin e opozitës, djegien e mandateve, ka thënë se populli aqs që e kupton çfarë do të thotë. ...

Lajmet e fundit