Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

Edita Tahiri

Edita Tahiri ‘godet’ Ramën: Zgjedhjet e djeshme na kthyen 30 vite pas, u ndëshkove për lojërat e rrezikshme me kufijtë

Me vemendje përcolla zgjedhjet moniste të nivelit lokal dje ne Shqipëri. E lumtur që kaluan në një atmosferë civilizuese, qytetaret dëshmuan se civilzimi...

DEBATI ME TAHIRIN/ Analisti s’përmbahet ndaj Dudushit dhe Pezës: JAGO mediatikë të oborrit të Ramës

Ish-zv.kryeministrja e Kosovës Edita Tahiri , mbrëmjen e djeshme është përplasur në debat me gazetarët Alban Dudushi e Alfred Peza, në emisionin e Eni Vasilit....

Ish ministrja kosovare zbulon për herë të parë përse nuk është martuar

Ish-ministrja kosovare e Integrimit, Edita Tahiri për herë të parë për publikun shqiptar rrëfen të pathëna nga jeta e saj private. ...

Ish-ministrja: Idenë për shkëmbimin e territoreve e solli Rama nga Beogradi

Ish-kryenegociatorja për bisedimet Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, shprehet se, idenë për shkëmbimin e territoreve të cilën e ka shpalosur presidenti Hashim Thaçi gjatë vitit të...

Berisha pret Edita Tahirin: Kosova e paralizuar nga veprimet e fshehta të politikanëve në Prishtinë e Tiranë, në favor të Serbisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur ditën e sotme në një takim, ish- Zv/kryeministren e Kosovës, Edita Tahiri. Berisha shkruan se gjatë...

Meta pret Edita Tahirin: Të forcohet bashkëjetesa mes serbëve e shqiptarëve

"Shumë i lumtur të takoja znj.Edita Tahiri, politikanen e njohur dhe ish-Zv/Kryeministren e Kosovës. Pavarësia e Kosovës dhe konfirmimi i saj nga Gjykata...

‘Rama të dalë kundër ndryshimit të kufijve’, Edita Tahiri: Ja skenaret e Serbisë

Edita Tahiri i bëri thirrje Kryeministrit Rama që të dalë publikisht kundër ndryshimit idesë së ndryshimit të kufijve dhe për të qëndruar larg axhendave...

‘Kandidimi i këtij personi ishte djallëzor’, ish-ministrja nga Kosova sulmon Ramën për Cakajn

Edita Tahiri, ish-ministre e Qeverisë së Kosovës, ka komentuar ndryshimet në diplomacinë shqiptare, një ditë pasi Rama i delegoi detyrën e Ministrit të Europës...

Edita Tahiri i përgjigjet Ramës: Nuk ishte i zoti të kundërshtoje në Serbi ndryshimin e kufijve, po Bushatin pse e largoi?

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i është  përgjigjur deklaratave të Edi Ramës kundër saj në lidhje me vendimin e Presidentit Ilir...

Lajmet e fundit