Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Edita Tahiri

Edita Tahiri uron Berishën: Ky rikthim në krye të PD shënon fitoren e idealeve të demokracisë

Ish-kryenegociatorja e dialogut Prishtinë-Beograd, Edita Tahiri, ka uruar ish-kryeministrin Sali Berisha për zgjedhjen e tij si kryetar i Partisë Demokratike. Sipas saj ky rikthim...

Diplomatja Edita Tahiri: Bashkimi kombëtar është një ëndërr e madhe, nuk e ndalojmë dot

"Çështje e bashkimit kombëtar është një ëndërr e madhe e vazhdueshme, nuk ka lindur sot, por ka lindur qysh në Lidhjen Shqiptare të Prizrenit."...

Edita Tahiri: Shqipëria duhet të jetë lider në Ballkan, jo Serbia genocidbërëse!

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka deklaruar sot se Shqipëria duhet të jetë lider në Ballkan sepse është shteti i...

Edita Tahiri kërkon të shpallet “non grata” djali i George Sorosit: Punoi hapur për shkëmbimin e territoreve të Kosovës

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri i ka cilësuar lojëra të rrezikshme takimet e Aleksandër Soros, djali e George Sorosit me...

“Mirupafshim Kosovë”, ambasadori italian lë Prishtinën, Edita Tahiri: Një mik i mirë i yni, faleminderit për mbështetjen!

Ambasadori i Italisë, Nicola Orlando, ka përfunduar misionin e tij në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar vetë diplomati italian, përmes një postimi në Twitter. Orlando...

Edith Harxhi merr mbështetje nga Kosova, politikania e rëndësishme i del krah: Mikja ime ka kontribuar në shtetësinë dhe Pavarësinë e Kosovës. Ka ardhur...

Politikania kosovare Edita Tahiri ka dalë hapur në mbështetje të mikes së saj, Edith Harxhi, e cila kandidon për postin e kreut të PD-së,...

Sali Berishës i vjen mbështetja e parë nga Kosova, diplomatja Tahiri: Shkëlqimi i tij është i paprekshëm, lider historik që vuri kombin mbi të...

Diplomatja dhe ish-zv.kryeministrja e Kosovës Edita Tahiri është mbështetja e parë publike që i vjen ish-kryeminstrit Sali Berisha, pas shpalljes së këtij të fundit...

Ish-ministrja e Kosovës konfirmon pjesëmarrjen në tubimin e nesërm

Ish-ministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka konfirmuar pjesëmarrjen në tubimin e nesërm të thirrur nga Presidenti Meta për mbrojtjen e Kushtetutës. ...

‘Po Edita Tahirin kur do ta thërrasin?’, Vasili: Haga kërkon politikanët që janë kundër ndryshimit të kufijve me Serbinë

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, njëherazi dhe për thirrjen e tij në Gjykatën Speciale të Hagës....

Lajmet e fundit