Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

Edi Rana

Rama ndan videon e turistëve të huaj: Pushuesit kuriozë shijojnë Tiranën në këto ditë shtator

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me disa turistë të huaj që në këtë muaj shtator po vizitojnë Tiranën. Ai ka ndarë...

“Xhamadani vija vija”, Rama me të rinjtë në Austri: Përshëndetje nga malësorët shqiptarë!  

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Austri, ku do të marrë pjesë në “European Forum Alpbach” . Gjatë qëndrimit të tij...

“Rama, koka e inceneratorëve”, Kryemadhi: Kryeministri të dorëhiqet, po dalin barinj dhe mbledhës kanaçesh milionerë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, kërkoi nga SPAK dhe drejtësia e re hetimin e plotë të aferës së inceneratorëve. Deputetja e LSI...

“Ballkani i Hapur, nismë e rrezikshme”, Rudina Hajdari akuza Ramës: Ka futur kriminelë dhe trafikantë në parlament

Ish-deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari, ka qenë sot e pranishme në tryezën e organizuar nga kreu i PD, Sali Berisha, me temë “Të...

“Të dëgjojmë një tjetër JO, më fal”, Rama e konfirmon: Shqipëria nuk do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të BE-së

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar pak më  parë se Shqipëria nuk do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të Bashkimit Europian, i cili do të...

Rama prezanton planin me tre pika: Nga mbrojtja e familjeve dhe biznesit të vogël, te garantimi i furnizimit me energji, ja çfarë do të...

Kryeministri Edi Rama në një dalje për mediet ka sqaruar sot planin e qeverisë për të përballuar rritjen e çmimit të energjisë. Në fjalën e...

“E kuptoni vëllanë e vogël pse nuk do të jetë pjesë e Ballkanit të Hapur?, Rama me batuta: Me vëllanë e vogël ka gjithmonë...

Kryeministri Edi Rama dhe kryeministri Albin Kurti kanë mbajtur një konferencë të përbahshkët. Rama është pyetur nga gazetarët se si vëllai i madh a e...

Rama e nis ditën me video nga Shëngjini, qindra pushues shijojnë detin dhe ditët e verës

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga bregdeti i Shëngjinit. Në videon e publikuar nga kryeministri jepen pamje nga bukuritë e...

Rama i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Metës: Infektimet dhe viktimat po shtohen kudo në botë pavarësisht dënglave të tua! Çfarë do më nga Shqipëria?

Sot në mbrëmje ka nisur një debat në distancë përmes rrjeteve sociale mes kryeministrit Rama, presidentit Meta dhe opozitës PD-LSI. Pas...

Rama takohet ‘rastësisht’ me Gjonin dhe Erin: Hajde këtu, e more pagën e luftës ti? (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama teksa po bënte një vizitë në kantieret e rindërtimit në Thumanë është takuar 'rastësisht'  me pronarin e një lokali dhe një...

Lajmet e fundit