Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

edi rama

Bardh Spahia reagon për vizitën e Ramës: Nuk mund të bëjë show në muzeun e Kujtesës, aty komunizmi ka torturuar bijtë e Shkodrës

Kryebashkiaku në detyrë i Shkodrës, Bardh Spahia ka reaguar për vizitën e kryeministrit Edi Rama dje në kryeqendrën e veriut. Ai është ndalur veçanërisht...

Rama fton në podcast dyshen “kampione” nga Shkodra, Benet Becin dhe Luiz Ejllin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se në podcastin e radhës ka të ftuar dy persona specialë. Bëhet fjalë për dy fituesit e...

“Deputetët duan rritje të parët”, Fatmir Xhafaj ironizon deklaratën e Ramës për pagat: Ne po e mbajmë peng rritjen e rrogave, se unë nuk di...

Komisioni i Ligjeve i ka hapur rrugën për në Kuvend dy projektligjeve të hartuara nga qeveria, të cilat synojnë rritjen e pagave për administratën...

Rama batuta me Benet Becin: Mos harro që je demokrat! Muzeu i Shkodrës së shpejti nis transformimin

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se fitorja në Shkodër, duhet t’iu kthehet qytetarëve në punë e projekte. Gjatë takimit të sotëm në kryeqendrën e Veriut,...

“Shkodranët nuk ta japin zemrën”, Rama këshillon Benet Becin: Pritshmëria është shumë e madhe, duhet të mbash presionin

Kryeministri Edi Rama ka këshilluar Benet Becin si të veprojë pasi të marrë detyrën si kryebashkiak i Shkodrës. Rama ka nisur turin e takimeve pas...

Edi Rama nis turin e takimeve, mbërrin në Shkodër dhe shfaqet krah Benet Becit

Kryeministri Edi Rama ka nisur turin e takimeve pas zgjedhjeve të 14 Majit, duke mbërritur mesditën e kësaj të premteje në Shkodër. Ai shoqërohet...

Edi Rama ndan artikullin e “The Guardian” për Shqipërinë: Gazetari erdhi me mëdyshje por u largua mirënjohës!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në llogarinë e tij në Facebook një shkrim të gazetës prestigjoze britanike "The Guardian", për bukuritë e Shqipërisë. Gazetari...

Rama publikon pamjet nga përfundimi i “Nyjës së Fllakës” në Durrës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamjet nga përfundimi i punimeve në Nyjen e Fllakës në Durrës. Në llogarinë e tij...

Marrëveshja për drithërat nga Ukraina, Edi Rama falenderon Erdogan: Roli i tij, vendimtar! Furnizimi tregjeve botërore me rëndësi jetike

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar presidentin turk Erdogan, pasi thotë se ky i fundit ka luajtur një rol vendimtar në negociimin e marrëveshjes për...

Të hënën nis stërvitja Defender 23, Rama: Shqipëria rol kyç, nyje strategjike e sigurisë rajonale

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ditën e hënë nis stërvitja e përbashkët shumëkombëshe drejtuar nga Komanda Europiane e SHBA në vendin...

Lajmet e fundit