Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

edi rama

Media franceze jehonë ekspozitës së Ramës në Athinë: Shqipëria dhe Greqia shpalosin miqësinë në një event jo të zakontë, kryeministri detajist

Ekspozita e kryeministrit Edi Rama në Greqi ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave franceze. Ka qenë televizioni “TV5 Monde” i cili i ka kushtuar një...

“Dëgjova një histori qesharake”, këshilltari i David Cameron: Rama ka qenë basketbollist i nivelit të lartë, ka luajtur kundër Gjermanisë, ja pse arbitri ndaloi...

Ish këshilltari i ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, David Cameron, Daniel Korski ka publikuar një foto të shkrepur ditën e djeshme gjatë takimit të...

“Kur Millosheviç u deklarua kriminel lufte, Hashimi ishte Zelensky i Kosovës”, Rama: Tani Thaçi është në burg, uroj që Volodymyri mos ketë fatin e...

Në një bashkëbisedim me gazetarët në Londër, kryeministri Edi Rama u pyetur lidhur edhe me fjalimin që mbajti në Asamblenë e Këshillit të Europës...

Hysenbelliu bëhet çështje edhe në Londër, Rama gazetarëve: Nuk kanë imunitet që në emër të lirisë së medias të bëjnë gjithçka prapa ekranit

Çështja e “Hysenbelliu Group” është kthyer në çështje edhe në Britaninë e Madhe aty ku kryeministri Edi Rama ndodhet që prej ditës së djeshme...

Sa larg duhet të shkojë mbështetja për Ukrainën? Rama: Si anëtarë të NATO-s, nuk mund të marrim vendime të rënda, ato u takojnë “të...

Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se Shqipëria, një vend anëtar i aleancës ushtarake të NATO-s, nuk mund të marrë vendime të rënda në...

Edi Rama ironik me ministren e Brendshme angleze: Po ju pushtoi Rusia, ne do t’ju mbrojmë nga Putin e Suella Braverman (INTERVISTA)

Në ChatHam House, kryeministri Edi Rama në një bisedë të gjatë për realitetin e ri dhe krizën e emigrantëve siç thuhet në mediat britanike,...

Edi Rama i prerë me BE: Një konfederatë Egosh që nuk korrespondojnë me njëri-tjetrin, kanë qenë hipokritë me ne. Ja ç’duhet të bëjmë (DEKLARATA)

Edi Rama ishte direkt, duke shfaqur “real politik” në debatin në "Chatham House" kur erdhi puna të fliste për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin...

Albin Kurti vjen nesër në Tiranë, do takojë Ramën dhe Nikollën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të vijë nesër në Tiranë, për një takim pune me homologun Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla. Nuk ka...

“Të të vijë turp nga vetja”, shqiptari pret me thirrje Ramën para Institutit në Londër

Kryeministri Edi Rama ka qenë këtë të premte në auditorin e Institutit Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Chatham House, në një bashkëbisedim me gazetarët dhe...

“Shqiptarët e gjetën drogën këtu”, Edi Rama thumbon ministren britanike nga Londra: Suella e dinte çfarë po thoshte, ajo kurrë nuk kërkoi ndjesë

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar përsëri këtë të premte me thumbimet ndaj sekretares së brendshme britanike Suella Braverman, duke theksuar se ajo e dinte...

Lajmet e fundit