Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

edi rama

Albana Vokshi kishte të drejtë, Rama e admiron dhe nuk i shmanget dot

Mesa duket deputetja demokrate, Albana Vokshi ka pasur të drejtë kur deklaroi se kryeministri Edi Rama e admironte atë. Gjatë kohës që...

Mogherini në Tiranë, firmos marrëveshjen e sigurisë më Ramën, Bashën e takon nesër në 7 të mëngjesit

Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë të BE-së, Federica Mogherini, e nis axhendën e takimeve në Tiranë pasditen e sotme ...

Foto e rrallë e kohës kur Rama dhe Beqaj luanin si titullarë në basketboll për Dinamon

Të gjithë e dinë që kryeministri aktual i Shqipërisë, Edi Rama, në rininë e tij ka luajtur basketboll. Megjithatë, ka pak foto dhe video...

Rama i rrit pagën Veliajt, kryebashkiaku do të paguhet më shumë se deputetët

b) për secilën kategori page, brenda kufijve të pagave të përcaktuara në lidhjet nr.1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 e 8, bashkëlidhur dhe...

Basha flet pas mbledhjes: Nesër bllokojmë Parlamentin

Flet pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD kryetari Lulzim Basha duke bërë qartësisht me dije se opozita do bllokojë nesër Kuvendin në rast...

Tërhiqet Rama, Byroja e Hetimit në varësi të Prokurorisë, jo të Tahirit

Në Shqipëri, burime të parlamentit i thanë Zërit të Amerikës së Byroja Kombëtare e Hetimit do të shqyrtohet nga Komisioni i Reformës në Drejtësi...

Video e Ramës për Tiranën, Basha: Shihni këto foto, flasin vetë

Kreu i Parisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas publikimit të një video nga kryeministri Edi Rama, ku shfaqet kryeqyteti vite më parë. “Kujtesë...

Lajmet e fundit