Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

edi rama

“Konflikti Tahiri-Veliaj, tregon se Ramën në PS e konsiderojnë të mbaruar”

Gjatë ditës së sotme ka qarkulluar lajmi se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka patur një përplasje me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin. Sipas...

Referendum për mandatin, Rama: Po kërkohet të rrëzohet qeveria. Blushi: U privatizua PS

Klosi dhe Dade përplasen në kongres, kërkohet hapja e garës për kandidatët Deputetët Blendi Klosi dhe Arta Dade kanë pasur një përplasje...

Rama për refugjatët: Nuk mund të hapim portat dhe të ngecim në kurth

Kryeministri Edi Rama deklaroi të premten se Shqipëria është gati të marrë pjesën e saj sa i takon çështjes së refugjatëve, por “nuk mund...

Një ditë para Kongresit, Balla konfirmon vizitën e Ramës në Shtëpinë e Bardhë

Tashmë është zyrtare, kryeministri Edi Rama do të jetë për vizitë në Shtëpinë e Bardhë në datat 13 dhe 14 prill. Konfirmimi...

Basha si Rama, habit gazetaren e “Zërit të Amerikës”: Podesta do na shërbejë falas

I ftuar në studion e “Zërit të Amerikës”, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka preferuar të huazojë një argument të kryeministrit Edi Rama, sa...

Cilat janë kushtet e marrëveshjes Shqipëri – BE për të pranuar emigrantët?

Bashkimi Europian dhe Turqia arritën të nënshkrajnë sot marrëveshjen për emigrantët me qëllim ndalimin e fluksit të tyre drejt vendeve të BE-së. ...

Refugjatët, Rama: Jemi gati. Avramopulos: Do ju mbështesim

Kryeministri Edi Rama mësohet të jetë shprehur përpara Komisionerit grek të BE-së për Migrimin, Dimitri Avramopulos, se Shqipëria është gati të marrë rolin e...

Ben Blushi: Jam për të rrëzuar qeverinë mediokre të Ramës

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, deputeti Ben Blushi është pyetur nga gazetarja Anila Basha lidhur me qëndrimet kontestuese të tij brenda...

Lajmet e fundit