Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

edi oga

Vdekja e “popullit” ose dy duar për një celular!

Nga:Edi Oga Përveç fatkeqësive që na ka shkaktuar historia, e cila na ka frustruar gjenetikisht me pushtime, me ndryshime religjonesh, me ndarje territoresh, me satrapë...

SPIUN SI DEKORATË!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Tentativa për të damkosur si bashkëpunëtor të sigurimit të shtetit ish-presidentin I.M., duket të jetë preludi i një lufte...

Luani, pantera, tigri me dhëmbë dhe tigri pa dhëmbë!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Asnjëherë muaji Korrik nuk ka qenë kaq i pasur me ngjarje politike! Në këtë korrik u hapën (më në fund)...

A jemi bërë për të ikur natën?

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Lajmet e fundjavës: Ekzekutohen nga një makinë në lëvizje 3 persona në rrugën Tiranë – Fushë Krujë! Lidh anëtarët e familjes...

“Këto hekurishtet kanë zënë parkimet”, gazetari thirrje Bashkisë së Tiranës: I verifikoni se kanë me vite aty

Gazetari Edi Oga publikon foton e këtyre makinave të braktisura dhe i bën thirrje Bashkisë së Tiranës që t'i verifikojë, sepse sipas tij kanë...

Kush ka frikë nga ‘Sri Lanka’?

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Ditët e fundit, lajmet më interesante nga Bota, kanë ardhur nga Sri Lanka. Ky vend ishullor i Azisë Jugore,...

Java e nxehtë e protestës!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Qytetarët e kanë humbur besimin tek politika. Në fakt e kanë humbur me kohë, por për arsye “pragmatike” janë...

Korça, Elbasani dhe Kukësi na lanë ‘Shëndenë’!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Duket si lojë fjalësh apo si shaka vere, por nuk është e tillë. Imagjinoni sikur të kishit vizituar këto qytete...

Bordi që na nevojitet me urgjencë!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Janë në pakicë ata dritëshkurtër që nuk janë të bindur se shkaku madhor i përkeqësimit të ekonomisë së tyre...

Dy urime për dy ditëlindje!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Dje, më 12 Qershor, u festuan dy ditëlindje me përmbajtje politike. Veç e veç. Edhe nëse ka pasur ndonjë...

Lajmet e fundit