Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Edi Luarasi

Ndarja nga jeta e artistes Edi Luarasi, Bujar Kapexhiu prek me fjalët: Nga qielli u shkëput ylli më i shndritshëm

Ditën e djeshme u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur, Edi Luarasi.  Përveç familjarëve të shumtë kanë qenë ata persona të...

Raimonda Bulku flet për ikjen e Edi Luarasit: Artiste e mrekullueshme, kur e njoha punonte në rrobaqepsi se e persekutuan

Edi Luarasi, një nga ikonat e ekranit dhe Teatrit shqiptar se është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare. Ajo ka mbyllur sytë përgjithmonë...

Ndarja nga jeta e Edi Luarasit, Basha dhe Margariti mesazhe ngushëllimi

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 81 vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë ikona e kinematografisë shqiptare, Edi Luarasi. Kreydemokrati...

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Edi Luarasit: Figurë frymëzuese për të rinjtë, sfidoi diktaturën për të triumfuar si dëshmitare e...

Presidenti i vendit Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktores së njohur të skenës shqiptare, Edi Luarasi. Kreu i Shtetit shkruan...

BIOGRAFIA/ Edi Luarasi, ikona e ekranit që debutoi në skenë në moshën 16 vjeçare, përjashtimi nga Teatri për arsye politike dhe rikthimi i suksesshëm

Aktorja e njohur e skenës shqiptare Edi Luarasi ndërroi jetë sot në moshën 81-vjeçare, duke lënë gjurmë në kinematografi. Të afërmit dhe miqtë ngushëlluan...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta në moshën 81 vjeçare ikona e Teatrit shqiptar, Edi Luarasi

Një lajm i trishtë vjen pasditen e sotme, pasi mësohet se është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare një nga ikonat e ekranit...

Mihal Luarasi nuk jeton më, Përparim Kabo dedikim prekës: Tani s’jemi më tre, kur miku mungon bota është e zbrazët

Regjisori i shquar Mihal Luarasi u nda nga jeta në moshën 88 vjeçare vjeshtën e vitit që lamë pas. Miku i tij...

Akademiku Kabo kërkoi ndihmë për regjisorin Luarasi, e bija: Faleminderit, por nuk ka nevojë ta marri vesh gjithë Tirana

Disa statuse të njëpasnjëshme në “Facebook”, të akademikut Përparim Kabo për gjëndjen shëndetësore të regjisorit të njohur Mihal Luarasi, nuk janë pritur mirë nga...

Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën sot pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Shumë prej tyre kanë dhënë kontribute në artin e kulturën shqiptare, jo vetëm gjatë kohës së diktaturës, por edhe pas saj. ...

Aktorja Edi Luarasi në gjendje të rënduar shëndetësore

Aktorja e mirënjohur, Edi Luarasi ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore. Mësohet se 76 vjeçarja ka qenë e shtruar në Spitalin Universitar "Shefqet Ndroqi",...


Lajmet e fundit