Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Ebrahim Raisi

Dy ditë pasi u zgjodh president i Iranit, Ebrahim Raisi paralajmëron SHBA: S’ka takim me Biden, as negociata për marrëveshjen bërthamore

Presidenti i zgjedhur i Iranit i ka mirëpritur negociatat me fuqitë botërore që synojnë ringjalljen e një marrëveshje bërthamore të vitit 2015,  duke thënë...

Irani zgjedh president Ebrahim Raisi-n, klerikun që “shënjestroi” SHBA dhe u përball me sanksione

Kleriku Ebrahim Raisi është zgjedhur Presidenti i ri i Iranit. Ai ka fituar zgjedhjet  presidenciale sot, ku mori shumicën e votave. Dy kandidatët rivalë të...

Lajmet e fundit