Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

ebola

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Studimi: Ky ilaç ka shëruar brenda dy javëve më shumë se gjysmën e të prekurve me covid-19

Një gjykim mbi efektin e ilaçit antiviral Remdesivir ka rezultuar me 'të dhëna pozitive' për trajtimin e pacientëve me koronavirus, tha prodhuesi i tij,...

Arratiset nga spitali një pacient me Ebola, frikë për përhapjen e virusit

Paniku ka mbërthyer qytetarët në Kongo, pasi në mes të pandemisë nga koronavirusi i ri, rrezikojnë të preken edhe nga Ebola. ...

Shpërthen sërish virusi EBOLA dhe ‘pushton’ zonat urbane, OBSH deklaron EMERGJENCË botërore

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka deklaruar emergjencë botërore pas shpërthimit të virusit Ebola në Republikën Demokratike të Kongos. Një grup ekspertësh...

Shpërthimi i fundit i Ebolës, ‘më i keqi’ në historinë e Kongos

Shpërthimi i fundit i virusit Ebola në Republikën Demokratike të Kongos, është më i keqi në historinë e këtij vendi, ka thënë Ministria e...

Gjermania ndihmon financiarisht Kongon në luftën kundër virusit Ebola

Gjermania do të rrisë ndihmën e saj për shtetin e Kongos, me qëllim të trajtimit të virusit të Ebolës.   Ministri...

Rizgjohet EBOLA? Ekspertët japin alarmin, shënohen 2 raste të reja të infektuarish

Ekspertët e shëndetësisë botërore kanë ngritur alarmin për frikën e rikthimin të epidemisë së ebolës, pas zbulimit të dy rasteve të reja të infektuarish...

Rikthehet sëmundja e tmerrshme. Rrezikon të kthehet në EPIDEMI

Nigeria që nga muaji janar po lufton fort me një virus vdekjeprurës. Sëmundja e quajtuar Lassa, po përhapet me shpejtësi të...

Lajmet e fundit