Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

eAlbania

Ndryshon CERTIFIKATA E VAKSINIMIT, ja çfarë duhet të bëni nëse e keni shkarkuar përpara datës 15 shtator

Njohja e Certifikatës së Vaksnimit nga Bashkimi Europian ka detyruar autoritetet të ndryshojnë kodin “QR” të këtij dokumenti në e-Albania, pasi ky kod është...

Keni fëmijën për të regjistruar në klasën e parë? Qeveria ju vjen në ndihmë me risinë e fundit: S’ka nevojë për letra, e bëni...

Qeveria shqiptare sjell një risi të re për të githë prindërit që kanë fëmijët për të regjistruar në kalsën e parë. Lajmin e jep...

Karçanaj: e-Albania është pasuri kombëtare, kurseu qindra vite pritje në radha

e-Albania është pasuri kombëtare, një platformë unike që ndryshoi jetën e qytetarëve në marrje e shërbimeve publike! Kështu shkruan Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare e Shoqërisë...

Karçanaj: Vërtetimet e kontributeve, mbi 20 vite kohë të kursyera për të punësuarit dhe vetëpunësuarit

“Falë e-Albania, mbi 182,033 aplikime online për të verifikuar pagesat e sigurimeve shoqërore në kohë reale dhe me vulë elektronike” Disa nga shërbimet më të...

Karçanaj: e-Albania kurseu 12 vite radhë pritjesh për gjobat e makinave

Marrja e nje gjobe administrative nga Policia Rrugore ishte një problem më vete për qytetarët të cilët duhet të mbanin radha në sportele apo...

Drejtoresha Karçanaj: Në e-Albania kërkesë online, për t’u vaksinuar kundër COVID-19

Në platformën e-Albania tashmë mund të bëhet kërkesë online për t’u vaksinuar kundër COVID-19. Lajmi bëhet i ditur nga drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë...

Keni harruar fjalëkalimin apo përgjigjen e pyetjes së sigurisë në e-Albania? Asnjë merak! Ja zgjidhja (VIDEO)

Mbi 90% e kërkesave dhe shqetësimeve sa i takon platformës e-Albania lidhen me harrimin e fjalëkalimit apo përgjigjen e pyetjes së sigurisë. ...

Rama publikon VIDEO-UDHËZIMIN: Si të aplikoni në e-albania për leje-daljen me makinë nga e hëna e tutje

Kryeministri Edi Rama dje bëri me dije se të gjithë ata që duan të shkojnë në punë me makinë, duke filluar nga dita e...

Ministri Blendi Klosi sqaron qytetarët: Plazh do bëhet, por do merrni leje te e-albania

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, ka folur në 'Tv T' për masat që do të merren nga qeveria, në lidhje me frekuentimin e plazheve...

Dhoma Amerikane e Tregtisë letër Ramës e 4 ministrave: Shtyni parapagimin e taksave, përmirësoni platformën e-Albania

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, ministres së Financave Anila Denajt, ministrit për Mbrojtjen e...

Lajmet e fundit