Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

e hene

Dëborë në Veri e temperatura në -3°C, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë paraqitet me alternime kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme pritet të jenë në orët e pas_mesditës. Parashikohet që...

Reshje shiu në të gjithë vendin dhe dëborë në male, mësoni si do të jetë moti sot

Territori Shqiptar mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat e shumta do të sjellin reshje në vend. Pritet që në zonat...

Nga sot mësimi zhvillohet pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve mësimore

Nga sot procesi mësimor në të gjitha shkollat në vend do t’i kthehet normalitetit. Ky kthim në normalitet vjen pas një periudhe të gjatë për...

Kjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Zhillimi i një qëndre të presioni të lartë atmosferik mbi Ballkanin perëndimor do të diktoje mot të kthjellët dhe kalime të pakta vranësirash, ku...

Kthjellime dhe temperatura deri në 31°C, mësoni si do të jetë moti sot

Vijon rritja e vlerave Barike duke kushtëzuar mot të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit. Përjashtim bëjnë zonat malore pergjatë kufirit lindor,...

Nën drejtimin e Lindita Nikollës, të hënën mblidhet Kuvendi për zgjedhjen e organeve drejtuese

Ditën e hënë në orën 17:00 do të mbahet seanca e radhës plenare. Në drejtimin e saj do të jetë Lindita Nikolla, e cila...

Dita nis me diell, por pasditja sjell reshje shiu, mësoni si do të jetë moti sot

Vijojnë kushtet e paqëndrueshme atmosferike të sjellin në vendin tonë vranësira të shpeshta dhe reshje shiu, ku më të dukshem do të jenë në...

E hëna nis me shi dhe shtrëngata, mësoni si do të jetë moti sot

Java nis me ditën e Hënë, ku moti parashikohet fillimisht i kthjellët, por nga orët e mesditës në ato të pasdites do të ketë...

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti sot

Dita e hënë pritet të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga...

Temperatura deri në 37°C, mësoni si do të jetë moti sot

Pjesa e parë e ditës do të sjell në vend mbizotërim të motit të kethjellët. Ndërsa pjesa e dytë e ditës parashikohet të ketë...

Lajmet e fundit