Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

dy qeverite

Edi Rama: Kënaqësi e veçantë që takohemi me ty Albin, edhe pse pakkush na beson, por ne qeshim! (Propozimi për dy Kuvende)

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në mbledhjen e dy qeverive shqiptare në Prishtinë, veç falenderimeve zyrtare ka bërë edhe një enkas për...

PAMJET: Nis mbledhja e dy qeveri në Prishtinë, takimi i ngrohët i Ramës me Kurtin

Kryeministri Edi Rama dhe delegacioni i ministrave që e shoqëron kanë mbërritur pak momente më parë në Prishtinë, në vendin ku do të mbahet...

FOTOLAJM/ Ministrat nisen me furgon drejt Prishtinës, për mbledhjen e dy qeverive

Dy qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë do të mblidhen sot për firmosjen e disa marrëveshjeve të rëndësishme mes dy vendeve. Ky takim vjen...

Mbledhja e dy qeverive në Prishtinë, ja axhenda e takimit të Kurtit dhe Ramës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të presë sot homologun e tij, Edi Rama në Prishtinë.  Zyra e Kryeministrit ka njoftuar të dielën për...

Alarmohen edhe mediat greke: Shqipëri e Madhe deri në 2025

Lajmi i mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, është pasqyruar edhe në mediat greke. Edhe fqinjët...

Zbulohet kosto marramendëse e mbledhjes së dy qeverive ne Pejë

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të ulen më 26 nëntor në mbledhjen e përbashkët, që do të mbahet në Pejë. ...

Lajmet e fundit