Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

durresi

Ngacmoi seksualisht vajzën e mitur, arrestohet 58-vjeçari në Durrës

Një 58-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akzuhet për ngacmim seksual ndaj një vajze të mitur. Bëhet me dije se në pranga ka...

Hapet tuneli i pestë tek “Shqiponja”, lehtëson trafikun nga Durrësi drejt Tiranës

Ditën e sotme është hapur për qarkullimin e automjeteve tuneli numër 5, në nyjen “Shqiponja” në Tiranë. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e...

Janë ajka e shoqërisë, në Shqipëri do qëndojnë përkohësisht; Ja në cilat QYTETE do vendosen AFGANËT; kostot do t’i mbulojë Amerika

Rreth 350-400 afganë pritet të vijnë në Shqipëri gjatë ditëve të ardhshme, në kuadër të gatishmërisë që vendi ynë ka treguar për të pritur...

A është Lulzim Basha i përfshirë te kompania që do ndërtojë Dubain e Durrësit? Ja ku ka gënjyer kryetari i PD

Nga Mero Baze Ka mjaftuar publikimi i një lajmi që lidh kunatin e Lulzim Bashës me administratorin e “Symphony Real Estate Development”, kompania që do...

“Bregdeti ynë”, Policia aksion nga Durrësi në Vlorë: Sekuestrohen me qindra shezlonge dhe çadra

Task Forca e veçantë për lirimin e vijës bregdetare ka zbarkuar sot në terren. Në kuadër të operacionit “Bregdeti ynë”, ka nisur faza e...

Përfundon numërimi i votave për 108 kuti të Durrësit, LSI nuk e merr dot mandatin, madje humbet një… (REZULTATI)

LSI nuk mund ta marrë dot mandatin e deputetit në qarkun e Durrësit. Edhe pas rinumërimit të 108 kutive të votimit në këtë qark,...

TURIZMI NË KOHË PANDEMIE/ Jugu përballë leksioneve që po i jep Durrësi

Nga Anta Muçaku E kemi parathënë që në prag të sezonit turistik se pandemia do të ishte një provë edhe për...

Pas tërmetit rrugët e Durrësit i pushton uji, IGJEUM: Priten reshje shiu intensive

Reshjet e dendura të shiut gjatë mbrëmjes së sotme, kanë shkaktuar përmbytje të shumta në pjesën më të madhe të qytetit të Durrësit. ...

Moti i keq paralizon punën edhe në portin e Durrësit

Moti i keq gjatë ditës së sotme ka bërë që erërat e forta dhe shirat e dendur të paralizojnë  punën jo vetëm në portin...

PAMJE TË RRALLA/ Zhurma e frikshme gjatë tërmetit që lëkundi Durrësin

Gjatë një prej pasgoditjeve të shumta pas tërmetit të 26 nëntorit në Durrës, ka ndodhur një fenomen i çuditshëm. Në një...

Lajmet e fundit