Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

duncan norman

Zgjedhjet e 30 qershorit, Ambasadori Britanik i shkon në zyrë Kryemadhit

Ambasadori Britanik Duncan Norman i ka shkuar para pak minutash në zyrë kryetares së LSI Monika Kryemadhi.  Norman dhe Kryemadhi takohen...

Tre ambasadorë në Paradën e LGBT në Tiranë, mbështetja dhe financimi i marshimit (EMRAT E AMBASADOREVE)

Parada e LGBT në Tiranë nuk merr mbështetje të madhe nga zyrtarë Brenda vendit. Ama, sa u përket ambasadorëve të vendeve evropiane ose jo,...

KRIZA POLITIKE/ Gjiknuri takon ambasadorin britanik: Të gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë

Damian Gjiknuri ka takuar sot ambasadorin britanik Duncan Norman. Fokusi i bisedës mes tyre kanë qenë zhvillimet politike dhe reforma zgjedhore....

Dhuna ndaj Kryeministrisë, ndërkombëtarët thirrje opozitës: Është koha të respektohet ligji

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga ndërkombëtarët për dhunën dhe sulmin e protestuesve ndaj Kryeministrisë. Ambasada britanike në Tiranë ka...

Protesta në Rrugën e Kombit, reagon ambasadori Britanik: Dhuna nuk është përgjigja

Ambasadori Britanik në vendin tonë, Duncan Norman thotë se dhuna nuk është zgjidhje, në një reagim lidhur me protestën e djeshme në Rrugën e...

Ambasadori i Britanisë së Madhe vizitë në Shkodër: Reforma në drejtësi, me rëndësi për Shqipërinë

Ambasadori britanik Duncan Norman ka zhvilluar një vizitë në Shkodër në kuadër të turit që po zhvillon në veri të Shqipërisë. Ambasadori...

Ambasadorët përshëndesin vendimin e Ramës, Britania dhe Austria: Vendimi vështirë, por i duhuri

Ambasadori Britanik në Tiranë, Duncan Norman përshëndeti vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë. Poashtu ka reaguar edhe Ambasada...

Lajmet e fundit