Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
36 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

dukat

Lajm i mirë: Po shkon drejt shuarjes zjarri në Karaburun dhe Dukat (VIDEO)

Vatrat e zjarrit në Karaburun dhe Dukat të Vlorës janë duke u shuajtur pas një pune intensive dhe vetëmohuese prej më shumë se dy...

Përkeqësohet gjatë natës vatra e zjarrit në Dukat, situata vijon të jetë kritike, zjarrfikësit prej orësh në “luftë” me flakët (Video)

Gjatë mbrëmjes së djeshme numri i vatrave aktive në vend ka qenë shtatë, por situata më kritike paraqitej në zonën e Dukatit. Zjarrfikësit bënë të...

Ky zjarrfikës është HERO! Në mes të pyllit tenton të shuajë zjarrin vetëm me një sëpatë (VIDEO)

Zjarrfikësi që shihni në video mund të konsiderohet një hero i vërtetë. Edhe pse situata e zjarrit në Dukat të Vlorës është përmirësuar, vazhdon...

Lajmi i MIRË: Fiket zjarri në Dukat dhe Gjirin e Gramës, situatë e vështirë në majën e Rrunës në Kukës

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar sërish për situatën e zjarreve në vend, duke thënë se helikopterët e ardhur nga Holanda e Çekia po punojnë...

VIDEO: Riaktivizohet vatra e zjarrit në Dukat, nis ndërhyrjen helikopteri i ardhur nga Holanda

Është riaktivizuar gjatë natës vatra e zjarrit në Dukat të Vlorës. Flakët po përhapen me shpejtësi edhe mëngjesin e sotëm, të ndihmuara nga thatësira dhe...

Shkrumbohet banesa në Dukat të Vlorës, familjarët dhe banorët përpiqen të shuajnë flakët me mjete rrethanore

Një shtëpi në fshatin Dukat të Vlorës është përfshirë sot nga flakët. Familjarët dhe banorët e zonës po tentojnë të shuajnë flakët me mjete...

Banorët marrin fëmijët dhe ngjiten malit për të shuar flakët në Dukat

Jo vetëm forcat e armatosura dhe zjarrfikësit, dhjetra banorë të Dukatit në Vlorë janë ngjitur malit për të ndihmuar në shuarjen e flakëve. Kjo zonë,...

PAMJE TË FRIKSHME në “by-passin” e Vlorës, e gjithë zona portokalli nga flakët, zjarri arrin te korsia e makinës (VIDEO)

Pamje të frikshme këto që shihni në videon e siguruar nga Newsbomb. Në “by-passin” e Vlorës shoferët ruhen nga flakët anës kodrës që sa...

Zjarr i madh në Dukat të Vlorës, era dhe terreni malor vështirësojnë punën e zjarrfikëses

Kodrat e fshatit Dukat në Vlorë janë përfshirë nga një zjarr i madh. Flakët po përhapen me shpejtësi të ndihmuara edhe...

Aksidenti në Dukat të Vlorës, shoferi 25 vjeçar humb jetën në spital

Një aksident në Dukat të Vlorës i ka marrë jetën një 25 vjeçari. R.Sh, 25 vjeç, banues në Korçë ka humbur...

Lajmet e fundit