Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

duhanpirja

Prodhuesi i Marlboro: Pas 10 viteve s’do ketë më cigare!

Një prej kompanive më të mëdha në botë për prodhimin e duhanit, Philip Morris International paralajmëron fundin e cigareve gjatë 10 viteve të ardhshme. Shefi...

STUDIMI/ ‘Ana e mirë’ e COVID-it, më shumë se 1 milion njerëz kanë lënë duhanin nga frika e pandemisë

Më shumë se një milion njerëz kanë hequr dorë nga pirja e duhanit që nga goditja e pandemisë Covid-19, thotë një studim mbi pirjen...

Rritet mosha në SHBA, duhanpirja e ligjshme mbi 21 vjeç

Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar një projekt-ligj që rrit moshën e ligjshme nga 18 në 21 vjeç si për pirjen e duhuanit dhe...

Erdogan ndalon prodhimin e cigareve elektronike: Pini çaj

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se nuk do të lejojë asnjë kompani të prodhojë cigare elektronike në Turqi. ...

Projektligj i ri antiduhan: Hiqen nga tregu paketat me 10 cigare dhe shije karakteristike! S’ka as cigare elektronike në ambiente të mbyllura

Projektligji i ri- Cigarja elektronike dhe duhani me ngrohje konsiderohen si produkte duhani. Do hiqen nga tregu paketat me 10 cigare dhe ato me...

Lajm i mirë, këto dy fruta mund të zhbëjnë dëmin e shkaktuar nga duhanpirja në mushkëri

Mushkëritë janë një prej organeve më delikate dhe ndër të parat bashkë me zemrën që preken nga sëmundjet për shkak të duhanpirjes. ...

Shifra alarmante: Më shumë se 4 mijë njerëz në Shqipëri vdesin në vit nga përdorimi i duhanit

Konsumimi i duhanit shpeshherë fillon si një lojë por përfundon në një ves, i cili në momentin që do të heqësh dorë, bëhet një...

Lajmet e fundit