Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

duhani

Tym dhe flakë në fabrikën e “POFIX” në Tetovë, në ndihmë zjarrfikëse nga Gostivari e Shkupi (PAMJET)

Një zjarr i madh ka rënë paraditen e sotme në ish-fabrikën e duhanit në Tetovë, e njohur gjerësisht si “Makedonija Tabak”. Siç shihet dhe...

Studiuesit: Duhani është konsumuar 12 mijë vite më parë

Bima e duhanit ka formësuar fatet njerëzimit. Sot, substanca përdoret nga një miliard njerëz në të gjithë botën. Sipas hulumtuesve, pirja e duhanit është një...

Rritet mosha në SHBA, duhanpirja e ligjshme mbi 21 vjeç

Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar një projekt-ligj që rrit moshën e ligjshme nga 18 në 21 vjeç si për pirjen e duhuanit dhe...

Erdogan ndalon prodhimin e cigareve elektronike: Pini çaj

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se nuk do të lejojë asnjë kompani të prodhojë cigare elektronike në Turqi. ...

Robert Berisha tregon momentin e vështirë: Si vendosa të lë duhanin

Robert Berisha është një ndër meshkujt shqiptarë më të komentuar. Së fumdi ai ka qenë i ftuar në në emisionin #gjesi në T7. ...

Jo më duhan në dyqane dhe markete, ja çfarë do të ndodhë me ndryshimin e ligjit

Pirja e duhanit në ambiente publike ka detyruar Ministrinë e Shëndetësisë të ashpërsojë ligjin duke propozuar masa drastike ndaj bizneseve. Në...

Dita Botërore Kundër Duhanit, Manastirliu ka një mesazh për duhanpirësit

"Duhani të thyen zemrën" - Zgjidh Shëndetin, JO Duhanit". Me këtë moto, në Ditën Botërore Kundër Duhanit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta...

Ja 4 arsyet që e bëjnë ndërprerjen e duhanit tmerrësisht të vështirë

Të gjithë duhanpirësit kanë tentuar të paktën një herë ta lënë duhanin. Ka ndër ato raste frymëzuese ku ndalimi i...

Lajm i mirë, këto dy fruta mund të zhbëjnë dëmin e shkaktuar nga duhanpirja në mushkëri

Mushkëritë janë një prej organeve më delikate dhe ndër të parat bashkë me zemrën që preken nga sëmundjet për shkak të duhanpirjes. ...

Lajmet e fundit