Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

duhan

Zelanda e Re do të ndalojë DUHANIN për brezat e ardhshëm

Zelanda e Re do të ndalojë shitjen e duhanit për gjeneratën e saj të ardhshme, në një përpjekje për të hequr përfundimisht duhanin. Të gjithë...

“Pijmë vetëm duhan”, çfarë ndodh me policët që nuk pranojnë rezultatin e testit të drogës

Punonjësit e policisë së Shtetit pas urdhrit të drejtorit të Policisë, i janë nënshtruar testit të drogës. Por pas rezutltateve të para ku shumë kanë...

Lajm i keq për duhanpirësit, qeveria vendos “zhdukjen” e cigareve nga tregu: Duam të rrisim një brez pa duhan

Duhanpirja është kthyer një problem shqetësues për të gjithë. Mjekë të shumtë çdo ditë apelojnë që qytetarët të përpiqen mos konsumojnë më duhan pasi...

Mjeku ngre alarmin: Shqipëria vendi i vetëm në botë që shet cigare të lira, është tregti e paligjshme

Mjeku dhe eksperiti i çështjeve të duhanit Roland Shuperka ka bërë me dije se 1 në 3 persona mbi 15 vjeç konsumojnë duhan dhe...

Erdogan ndalon prodhimin e cigareve elektronike: Pini çaj

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se nuk do të lejojë asnjë kompani të prodhojë cigare elektronike në Turqi. ...

Shqiptari gjen këmbën e tij të prerë në paketën e cigareve, lajmi bën xhiron e botës

Një 60 vjeçar shqiptar është habitur kur pa se këmba e tij e prerë ishte përdorur si foto sensibilizuese në një paketë cigaresh pa...

Duhan në lokale, ISHSH ndëshkon 17 biznese në Durrës (Lista me gjoba)

“Zero tolerancë për këdo që shkel ligjin”, kështu shprehet Eltar Deda, Kryeinspektor Shtetëror Shëndetësor pas ndëshkimit me gjobë për 17 biznese në qytetin e...

Hedh bishtin e cigares në një vrimë në bulevard, ajo që ndodh më pas është e frikshme (Video)

Miliarda bishta cigaresh hidhen çdo ditë në tokë nga duhanpirës në mbarë botën, dhe impakti i tyre në ambient është jo pak i vogël....

OBSH zgjedh për Shqipërinë imazhet shokuese mbi paketa, kundër duhanpirjes

Pas ndalimit të duhanpirjes në ambiente të mbyllura, Shqipëria i bashkohet vendeve të tjera të Europës për tregtimin e paketave me imazhe të pasojave...

Lajmet e fundit