Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

Dropull

Një person gjendet i mbytur në rezervuar, Policia: S’ka shenja dhune

Një 63-vjeçar është gjetur i mbytur në një rezervuar në Dropull. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të fshatit Pepel. Mësohet se shtetasi...

Po pastronin fasadën e kompanisë, 2 gra rrëzohen nga vinçi 15 m i lartë në Dropull

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mesnatë në Dropull ku të plagosura kanë mbetur dy gra të cilat ishin duke punuar. Sipas Ora Neës...

EMRAT/Zjarr i madh përfshin dhe djeg shtëpinë në Dropull, humbin jetën çifti i të moshuarve

Një zjarr i madh ka përfshirë mbrëmjen e sotme një banesë në fshatin Hllomo në Dropull. Mësohet se në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse,...

Zjarr i madh në Radat të Dropullit, SHPËRTHEJNË disa predha të Luftës së Dytë Botërore

Lajm tronditës vjen nga fshati Radat i Dropullit në Gjirokastër. Flakët e mëdha kanë bërë që banorët të frikësohen dhe të largohen nga banesat...

Incident në Dropull, hapet memoriali i ngritur për ushtarët e rënë grekë, policia nis hetimet

Disa persona të paidentifikuar kanë hapur memorialin e ngritur për ushtarët grekë të rënë në Dropull, duke nxjerrë eshtrat e tre ushtarëve grekë. Varreza ka...

Ironizon Kreshnik Spahiu: Në Dropull 20 persona kanë votuar 3 herë, por nuk kanë faj se mbajnë 3 kombësi, me Shqipërinë, me Greqinë dhe...

Partia Demokratike dhe LSI kanë depozituar në KAS ankimimet për zgjedhjet e 25 prillit, ku mes të tjerash ka denoncime për tentativa për votim...

LSI-ja ankimon rezultatet e 25 prillit: Të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në Gjirokastër dhe Dropull (DOKUMENTET)

Lëvizja Socialiste për Integrim ankimon në KQZ që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në Gjirokastër dhe në Dropull, duke mos njohur rezultatin e 25...

Përfundon numërimi në Dropull, PD ia kalon LSI-së me 3 vota, PS fituese

Partia Socialiste fiton në Bashkinë e Dropullit ku janë numëruar tashmë të 37 qendrat e votimit. PS ka arritur të marrë në Dropull më shumë...

“Një çetë me konxhoponxho”, ironizon Edi Rama: Luli është një kukull, nuk do votohet ai por Saliu dhe Iliri

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Dropull të Gjirkoastrës ku akuzoi opozitën se për vite me rradhë ka baltosur Shqipërinë dhe se...

Ramën e qerasin me llokume në Dropull, kryeministri i përshëndet qytetarët greqisht: Kalimera

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Dropull të Gjirokastër. Rama është qerasur me llokume nga dy vajza të veshura me veshjet tradicionale...

Lajmet e fundit